Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz copass #78266 üzenetére

    Foleg nem a sima English, amiben csak a top 200 szo van, amit eleg konnyu begyakorolni.
    Tessek atvaltani minimum 1k-ra, aztan szomoruan konstatalni, hogy ott meg hirtelen "megtizedelodik" a WPM. :P

    Nekem jelenleg igy neznek ki a Colemak DH szamok 2 honappal a valtas utan. Mindegyik ertek English 1k alatt szuletett a Corne choc-kal, amit 60-70 fokos tenting-gel hasznalok.

    Minden egyes betut szabalyosan utok le a neki "megfelelo" ujjal. Mashogy szerintem nem is tudnek irni, mert ugy igy tanultam meg a nullarol az uj logikai kiosztast az uj fizikai kiosztason. A jobb oldalon az nk/kn-hez meg mn-hez (pl. column) hasznalok "alt-fingering"-et, habar az lk-t is igy fogom majd irni szerintem, ha atszokok.
    Azt mondanam, hogy kb. mostanra lett meg egy tenyleg hasznalhato sebesseg es magabiztossag, persze van meg hova fejlodni. Viszont szerintem meg mindig ott van a fejemben a layout sokszor es nem mindenhol teljesen izommemoria, hogy eppen mit irok.

    A blank keycap temahoz annyit tennek hozza, hogy a hagyomanyos row stagger mellet szerintem en se tudnam rendesen hasznalni, de igy ortho/colstag kiosztason annyira egyertelmu, hogy melyik billentyu melyik ujj alatt van, hogy egyszeruen fantasztikus. Valoszinuleg segit, hogy a Colemak DH-t mar ilyen fizikai kiosztason tanultam.
    Igy a szamokkal sincs gond, mert ott van a rendes numpad egybol a kezem alatt, szoval mindent is tudok vakon gepelni hezitalas nelkul ugy, hogy max. 1U tavolsagba kell kinyulnom.
    Ezt meg hagyomanyos TKL-100% melle is tudom ajanlani, hogy tedd a numpadet pl. a jobb kezed ala ugy, hogy a JKL a 456. Utana csak azt kell megjegyezni, hogy alatta - felette merre van kicsit elcsusztatva. 75% se alatta meg ugye adja magat ez a megoldas.

    [ Szerkesztve ]

  • Jorus

    nagyúr

    válasz copass #78266 üzenetére

    Angollal sokkal lassabban gépelek, az max 50 körül lehet. Persze kvázi sosem gépelek angolul, a magyar szavak betűsorrendje ellenben rögzült. És persze az ékezetes karakterek jó része második layeren vagy tapdance-en van, szal az is lassít. Az mondjuk nem fordul elő, hogy másik kézzel ütök le egy billentyűt, mert 22-24 cm-re van egymástól a két fél. :D

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

Új hozzászólás Aktív témák