Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz kisfurko #52528 üzenetére

    nem érzek rajta semmi "reszelöset"
    A Cherry MX Brown, ami reszelős, a Gateron simán jár.

    nem annyira taktilis
    A barnák közt pedig ez a leginkább taktilis (a silent változat elvileg ilyen téren nem tér el a normáltól):

    [Gateron] [Cherry MX] [Kailh] [Outemu]

    Ha ezeknél taktilisebbre vágyik az ember, akkor az már csak DIY vonalon elérhető, itt két irány van, a hatalmas taktilis hupli (Kailh Box Royal), ahol szinte hegyet kell mászni, vagy az érzékelési pont után meredeken felkeményedő rugó, ami lényegében megállít bottom out közben (Halo True).

    Kbdfans-tól rendelt itt már valaki?
    A topikban sokan és valószínűleg sokszor, most is van úton tőlük megrendelésem. Paypallal is lehet fizetni a kbdfans.com oldalon (ajánlott is), vagy ott van a boltjuk az AliExpressen is, és akkor AliPay-jel fogsz fizetni, szóval a bankkártyád adatait sosem kell nekik direktben megadni.

    A Minila kiosztás sem extrém a kupakokat illetően (a 2u Shift lehet nyűgös), azonban arra jöttem rá nagyon hamar, hogy becsapós az a kiosztás. Nagyszerűnek tűnik a dedikált kurzorblokk miatt, de egy sima 60%-os osztott jobb Shifttel (1.75u Shift + 1u Fn) a gyakorlatban mégis jobban bejött nekem. Ott van a mod_tap feature a QMK-ban, azt a jobb Shift/Win/Menu/Ctrl billentyűkre rákötöttem, így egyszerre van dedikált kurzorblokk és rendes méretű módosítók egy rakás 1u billentyű helyett.

    EU-n belül a candykeys.com és mykeyboard.eu, ami rendelkezik nagyobb kínálattal alkatrészek terén, sok dolog nem drágább náluk, mint Kínából, az USA-ból pedig a novelkeys.xyz választéka elég jó (itt akad Aliaz), de ott áfával halmozottan kell számolni. Kínában a KBDfans mellett még a kprepublic.com jó és megbízható (nekik is van AliExpress boltjuk).

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák