Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hardy555 #19755 üzenetére

    Hali!
    Huh, most felkeltetted az érdeklődésem a Cougar 200K iránt, mqm-hez hasonlóan én is szeretnék egy ideje laptop-billentyűzetre emlékeztető, HALK billentyűzetet, amit egyszerűen kellemes használni, nem csattog, és a gombjai nem magasak. (Például nálam csomó mechanikus billentyűzet azért esik ki azonnal, mert sokszor magasak és csattogósak, úgy, hogy a hárommal odébb lévő szobából is lehet hallani a gépelést - de ez nemcsak mást zavarna, hanem engem is. :D)
    Annak idején vettem egy Fujitsu LX900-at, amit egyrészt a kinézete miatt tettem, másrészt amiatt, mert a billentyűzet mellé egér is járt (ez fontos szempont volt, mert laptopba van dugva az adóvevő, külön USB-csatlakozó meg már két portot is lefoglalna), harmadrészt azért, mert az egere nagyon fasza, de sajnos a billentyűzete megszokhatatlanul kényelmetlen, ezért régóta akarok másikat. A gombok olyanok (már a kezdetektől), mintha "ragadnának", szar a visszajelzés, nehéz lenyomni. Például a Lenovo Y570 laptop-billentyűzetemnél azt élvezem, hogy alig szükséges erő ahhoz, hogy lenyomjam, nagyon halk, nagyon kellemes, egyből visszajelzést kapok a lenyomásról.

    Amazonon a Cougar 200K-t egy customer review-ban valaki dicséri is, de említ pár hátrányt, 5-ből 3 csillagot adott értékelésnek.
    Amúgy remélem, ebből nem passzolgatnak túl sok hamisítványt. :D
    Az ott író emberkéhez hasonlóan nekem is alapvetően többek közt programozáshoz lenne szükségem rá (ergo sokat gépelek), játék inkább ritkán, úgyhogy tulajdonképpen az nem igazán szempont (de nem árt, ha arra is használható).

    Agyalok ezen, de van esetleg még hasonló, laptop-billentyűzetre emlékeztető, halk billentyűzet, ami a fenti elképzeléseimnek megfelel? Kezdek hozzászokni a gondolathoz, hogy egér+billentyűzet kombinációból értelmeset nem fogok kapni... :U Így lehet, hogy el kell fogadnom, hogy amikor külső billentyűzetet és egeret is használni akarok a laptophoz, akkor 2 USB-port is le lesz foglalva (összesen 3 van, szóval gáz)... :W Próbálkoztam annak idején ilyen Logitech MK520-akkal, meg hasonló, vicc kategóriának megfelelő kombókkal, de egyik sem vált be... Ha mégis tudnátok ilyet ajánlani, akkor igen hálás lennék. :DDD
    Kösz szépen!

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák