Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grozad

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni - meglepő módon a témaindító kérdésben -, remélem, általatok kitisztul, hogy mit, hogyan, mikor, miért! :D

    Az alapszituáció az, hogy - úgy tűnik - a fehér hollót keresem: nem túl szervizigényes, megbízható, kényelmes utazóautót, melyben el lehet férni - mind utas, mind csomag szempontból -, legyen benne tempomat (és ülésfűtés), illetőleg lehessen vele "izzadás" nélkül előzni országúton, autópályán se kelljen 92x megsaccolni, hogy várjak-e még, vagy menjek: ha segítség a viszonyításhoz, a családban volt egy hármas Mazda 2.0 GTA, hozzá hasonló dinamikát szeretnék kapni.

    A keret 1-1,3 m Ft, leginkább hosszabb utakra használnám, autópályán, országúton, kicsi város, évi 15-20e km.

    Eddig a következő típusokat találtam számomra megfelelőnek, természetesen mindegyikről lebeszélt mindenki, kivéve az 1.6-os Focust:

    Mazda 6 GG/GY 2.0, 2.3 benzin;
    Volvo S40/V50 második generáció;
    Volvo S60/V70: a D5-ös, 163 lóerős, korai évjáratból;
    Focus MK2-2,5 és C-Max: 1.6-ból a 101 lóerős, valamint 1.8, 2.0;
    Toyota Avensis T25 1.8, 2.0 benzin;
    Mercedes-Benz W211, E240 benzin vagy E220 dízel.

    A Mazdáról lebeszéltek, mert rohad, eszi az olajat, valamint - elmondások alapján - ugyannyiba kerül a fenntartása, mint a Mercinek, a Volvóról lebeszéltek, mert - ugyancsak elmondások alapján - ugyan prémiumként pozicionálja magát, de annyira nem az, viszont a fenntartása prémiumszintű, valamint sok elektronikai nyűgje van, az Avensistől az olajfogyasztás miatt vették el a kedvem. A Focusnál - ahogy olvastam, hallottam - szintén jellemző az olajfogyasztás az 1.8-nál és a 2.0-nál, az 1.6-ról csak jókat hallottam, bár nem tudom, mennyire felelne meg autópályára, országúti dinamikus közlekedésre. Meg szeretném jegyezni, hogy nem szoktam száguldozni, nem is szeretnék, viszont nem is szeretek beragadni egy 60-70-nel tötymörgő kocsisorba.

    Ha valamelyikőtöknek esetleg volt tapasztalata egyikkel, másikkal a felsoroltak közül, kérlek benneteket, hogy írjátok meg a fentiek alapján, hogy a felsoroltak közül érdemes egyáltalán keresgélnem? Vagy hagyjam az egészet, és a jövőben tegyek hozzá a vételárhoz valamennyit más típusra?

    Tisztában vagyok azzal, hogy lassan nagykorúakká válnak a példaként felhozott autók, viszont sajnos azzal kapcsolatban nincs tapasztalatom, hogy ennyi idős autóktól mit várhatok el reálisan ennyi pénzért és mit nem, illetőleg, létezik-e egyáltalán ennyi pénzért a szempontoknak megfelelő autó, pénznyelőbe meg nem szívesen kerülnék.

    Sry, ha fullba nyomtam a kretént, Oszkár bácsit nem is várom már idén! :D

    Köszi előre is!

Új hozzászólás Aktív témák