Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • robertvadasz

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni egy konfiguráció összeállításához.
    Egy ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki egy új gépet vásárolni a munkájához és személyes használatra, mert a mostani [Jelenlegi PC:Intel Pentium Dual E2180 2.0 GHz 64bit | 4 db - 1 GB DDR2 333 MHz | Win 7 64 bit ] túl lassú. Egy "szakember" sózta rá 1-2 éve... :W és most fél újat venni, mert mivan, ha az is lassú lesz.

    A Jelenlegi használata a gépnek: Adatbázis kezelés (SQL; maga az adatbázis elfér tömörítve 2-3 GB-ot foglalhat, sok-sok bejegyzés + internetről is szed adatokat, ha jól sejtem) és közben masszív internet használat (értsd, masszív: akár 10-20 lap is nyitva van egyszerre a Firefoxban és nem tudom leszoktatni róla!). A gép minden nap megy, napi 16-18 órát, főleg a délelőtti órákban van túlterhelve.

    Megkerestem egy számtech boltos ismerősömet aki a következő konfigot állította össze:
    - Intel Core i3-6100 3700MHz 3MB LGA1151 Box (2 magos)
    - GIGABYTE GA-H''§M-S2H
    - Kingston 8GB DDR4 2133MHz
    - ATX ház
    - CoolerMaster Elite Power 500W OEM
    - Kingston 120GB 2.5" SATA3 UV400 SUV400S37/120G
    - LG DVD író
    - 1 TB Toshiba 32 MB SATA-III (ez azért fontos mert az adatbázishoz még kapcsolódik több mint 500 GB külső csatolmány, ami nagy felbontású képekből áll és folyamatosan növekszik a mérete, de alapból nem töltődik be az adatbázisba, ha jól tudom, tehát nem ez lassítja a gépet)
    - 8cm Rendszerhűtő

    129.000 - bruttó

    Szerintem ez egy tökéletes összeállítás, de mikor megmutattam ismerősömnek (aki természetesen semmit! nem tud a számítógépekről), továbbra is attól tart, hogy még mindig a számítógép fogja majd vissza a munkájában, ahogy eddig is; és nála minden perc számít (ezt mondjuk aláírom).
    Ezért szeretném a segítségeteket kérni!
    Én arra jutottam, hogy a következő változtatásokkal tudok még több teljesítményt kicsalni a fenti gépből:
    - A processzort lecserélném egy 6. generációs i5-ösre ami 4 magos, mondjuk erre: INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX
    - A memóriát 1 db Kingston 16GB DDR4 2133MHz-esre
    - SSD-ből kettőt tennék bele RAID 0-ba kötve, pl a fenti típusból (minden reggel vagy este meg futtatnék egy növekményes lemezkép mentést a HDD-re [csak a változásokat menti el v. adja hozzá az eredetihez] a biztonság kedvéért | a TRIM-elést ha minden igaz már támogatják a mai RAID-ek)
    - A HDD-t meg lecserélném egy 2 TB-os gyorsabb típusra (azért kell a nagyobb mert jelenleg van egy 1 TB-osa, amit lehet, hogy át tettem volna az új gépbe, de a 2 SSD miatt sok lesz az oda)

    Így az ár olyan ~190.000-re jött ki bruttó

    Ami még fontos lehet:
    - A gép két asztal közzé van beszorítva (0.01 mm szabad hely sincs egyik oldalról sem, teljes hosszában) és a tetejére is van pakolva; elmozdítása nem megoldható. Csoda, hogy eddig nem sült meg vagy ha belassul :N Vagyis nem mindegy a ház és a perifériák melegedése! Csak elől-hátúl lélegzik a ház
    - A NET-je nem "városi" :K olyan 10-20 Mbit/s-os lehet. Hiába a drágább gép, ha a sávszélesség a szük keresztmetszet!
    - Az Intelt jobban ismerem, így ahhoz ragaszkodnék inkább, de nem vettem meg az AMD sem.
    - Windows 7 64bit-ese van legálisan, elméletileg át lehet vinni másik gépre.
    - A munkáját inkább nem említeném.

    Az összeghatár: 150-200e Ft. + a windows ára (ha kell)
    A cél: Egy olyan gépet összeállítani amely a lehető leggyorsabb a fenti igények szempontjából, de amellett az elérhető legolcsóbb is (200-ról indulnék és szeretném minél kevesebből kihozni, vagyis csak olyan proci, annyi ram és olyan vinyó van benne ami valóban gyorsabbá teszi a gépet és még megéri az árát; nem 1-2 %-ot hanem 10-20% tesz hozzá!)

    A kérdéseim a következők lennének hozzátok:

    1. Ti milyen gépet állítanátok össze?

    2. Megéri-e az i5-ös proci vagy kell-e egyáltalán az SQL-hez és a NET-hez a 4 mag? Vagy inkább legyen nagyobb az órajel? Vagy AMD? (Nem szándékozom vitát nyitni arról melyik a jobb, csak az ár/teljesítmény mutató számít és hogy passzoljon a többi perifériához és az igényekhez)

    3. Kell-e a 16 GB ram vagy elég a 8-is? Számít, hogy milyen ram (MHz, márka, stb.)? (Win 7 vagy Win 8.1/10)

    4. Megéri-e az SSD RAID 0 és ha igen szerintetek mennyit gyorsít a gépen, hány %-ot? Melyik vagy milyen SSD-t?

    5. Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy gyors HDD vagy melyik a leggyorsabb? (VelociRaptor csak akkor érdekel, ha kijön 20e-ből :D)

    6. Melyik Windowst ajánlanátok? Melyikkel lesz gyorsabb, megbízhatóbb a gépe? (Én a Windows 10-et mondanám ismerősömnek, mert tapasztalatom szerint: gyorsabb, be/ki kapcsolás, meg amúgy is; stabilabb; úgy is váltani kell rá; jobban kezeli a memóriát; szívesen kipróbálnám az UEFI-t bár lehet, hogy a 7-is tudja + lehet hogy nem sokat jelent; ismerősöm viszont meg ragaszkonda inkább a Win 7-hez) (Windows-nál kérlek csak a sebességet, stabilitást nézzétek, más nem érdekel; tudom, hogy a Windows XP-nél már csak a Linux jobb :D stb. stb stb. ez a téma nem erről szól és nem is érdekel!)

    +7. Kell a gépbe videókártya?

    A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm. Kérem inkább olyanok válaszoljanak akik tapasztaltabbak a témában vagy több gépet is összeraktak már és közel minden kérdésemre válaszolnak; nem szeretném ha miattam teli lenne a topic 1-2 soros beírásokkal vagy ha vita alakulna ki bármelyik kérdésről, ez nem az a topic!!! Csak gépajánlatokat kérnék szépen és pár soros válaszokat/magyarázatokat. Még 1x köszönöm.

    További szép napot.

    Üdvözlettel:
    robertvadasz

    +8. Hogyan tudnám összecsukni a hozzászólásomat, hogy ne lógjon ki annyira a sorból?

    [ Szerkesztve ]

  • robertvadasz

    csendes tag

    válasz pc360 #115867 üzenetére

    pc360
    - Az emberem, sajnos nem látta a gépet, ő csak összeállított egy jobb konfigot a jelenleginél. Én láttam, de fogalmam sincs, nem tudom hogy derítsem ki, próbáltam a Feladatkezelő/Teljesítmények ablakot, de a proci is 90-100%-on húzott, a ram 80%-a foglalt volt + az Erőforrások-nál a lemezhasználat is magasnak tünt. Legutóbb tettem bele egy OCZ Vertex 3-at (használt), az dobot rajta valamennyit.
    - Az SSD RAID az én ötletem...
    - Sajnos marad a HDD, kell az az 1-2 TB, SDD-ben még drága játék és gyors alatt inkább azt gondoltam, hogy Toshiba vagy Hitachi vagy stb.,nem kell nekem 10.000 fordulatos, az túlzás,a megbízhatóság fontosabb!

    Ami a DVD-t illett: Még floppy lemezei is vannak, rajtuk régi adatokkal és nem hajlandó megválni tőlük, mert még kelhet :N , úgyhogy kell az az ODD.

    1/3 hossz: Vettem! :K Igyekszem.

    membrandj
    Az SQL-t úgy értettem, hogy a program amit a munkája közben használ MS SQL 2000-es szervert használ, ami a háttérben fut. Ha jól emlékszem 300-500 MB-nál többet nem foglal a memóriából. Szerintem nála a Mozilla fogja a gépet (10-20 lap egyszere, 1-2-3 GB foglalás a memóriában) + a rendszer vinyó az ami lassú volt; attól tartok, hogy kiadunk egy rakás pénzt egy sima netes gépre. :F

    Köszönöm, hogy szóltál a win 7-ről, -1 pont neki

    Ha minden igaz még lehet frissíteni, van egy kiskapu; egy próbát megér.
    http://pcforum.hu/hirek/18587/tovabbra-is-lehet-ingyen-frissiteni-a-windows-10-re

    Amiket írtatok azokat felírom; még egyszer köszönöm, és időközben rájöttem, hogy király kis összefoglalók vannak külön a perifériáknál (pl.: a tápos), úgyhogy igyekszem mindent átolvasni. :R

  • robertvadasz

    csendes tag

    válasz pc360 #115871 üzenetére

    pc360
    A WD Black-nek az árát sokkalom, de ezzel egy olyan pontra mutattál rá, amire én egyáltalán nem gondoltam, tényleg nem mindegy milyen vinyón lesznek azok az adatok, pláne hogy szerintem még csak biztonsági mentés sincs róluk... :Y :W Jó hogy mondod... :R

    Úgy néztem én is, hogy a topik-októl talán ha okosabb leszek, de Ti már leírtátok a lényeget. Bár ha van még pár tanács, jöhet...

    asphalt
    Jogos! :K Nem periféria. :B

    Thunderzolee
    Igen, közben ezt olvastam az SSD-s topikban is. Meggyőztél, megfogadom; nem RAID-ezek inkább. Köszönöm.
    És azt is köszönöm, hogy utána néztél a számoknak és a prociknak; igazad van. Ezt a PassMark-os dolgot igencsak megfogadom, elég meggyőző. :)

    Még 1x köszönöm a válaszokat. :R :R :R

  • robertvadasz

    csendes tag

    válasz Emperor_ #115876 üzenetére

    Csak vertex volt otthon :) ; a hibájáról nem tudtam, jó hogy mondod. :R

    ms sql 2000: ezt használja a program :((( közben kiderült, hogy támogatja már az ms sql 2008-at is csak át kellene állítani/állíttatni.

    Az 1 TB SSD az szép is lenne :DD csak akkor kicsúszunk a keretből; szóval szerintem nem éri meg.

    Köszönöm, hogy írtál. :)

    Az alapján amiket írtatok és közben rájöttem, szerintem neki csak 1 gyors netes gép kell! A képek nem lassítják a programot, az adatbázistól függetlenek, nem szerkeszti őket, szóval elég neki külön egy sima HDD, az adatbázis kezelő program meg szerintem alapból lassú, elavult (ms sql 2000 :N ) és ami azt illeti én akármikor próbáltam nála, nekem nem tűnt úgy, hogy fogná a gépet, sőt szerintem tűrhetően működöt, maga a gép viszont elégé döcögöt. Sokat segítettetek, már tisztábban látok. :R

  • robertvadasz

    csendes tag

    A segítségeteket szeretném kérni.

    Ezekhez a játékokhoz keresek egy ár/érték arányban jó gépet monitorral.

    Red Dead II
    Mafia Definitive Edition
    Assassin's Creed Valhalla

    Alkalmi játékra kell, nem komoly gamer célokra, valamint a gépet később már nem szeretném bővíteni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

    A fenti játékokkal szeretnék játszani, főleg single player-ben.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Nem rendelkezem alkatrésszel.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Mindenre. Számítógép, monitor, egér, billentyűzet. (Egérből és billentyűzetből elég valami jobb minőségű, használható.)

    4. Mennyi a kereted rá?

    Ha sikerül mondjuk olyan helyen megvenni ahol van 0%THM akkor akár 300-350e Ft is belefér. Az árba minden beleértendő.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

    Kérlek ajánljatok egy ár/érték arányban jó monitort is a géphez és a fenti játékokhoz.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nincs.

    Előre is köszönöm.

  • robertvadasz

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #157585 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a gyors választ.

    Megkérdeztem, részletre vásárlás nélkül, a teljes összeg max 300e Ft mindennel együtt.

    Egy ismerősömnek kell, Ő kért meg hogy segítsek neki. Utólag láttam csak, hogy ezeknek a játékoknak elég nagy a gépigénye, szerinted az általad javasolt gépel mennyire tud majd játszani ezekkel a játékokkal? Nem gamer az illető, nem érdekli az FPS, meg ilyenek, csak kikapcsolódni szeretné és azt hogy ha már ennyit költ egy PC-re akkor legalább jól nézzenek ki a játékok. (Gondolom minimum HIGH-on fussanak olyan 60 fps-el vagy valami ilyesmi...)

    Szerintem az SSD-n spórolhatunk, nem fogja hiányolni, ha szépen futnak rajta ezek a játékok. Ha zavarja, hogy lassú a Windows, később rakunk bele neki egy kisebbet.

    Tudnál javasolni (akár privátban olyan webáruházakat, ahol nyilván csak megközelítőleg ezen az áron össze is raknák neki vagy jobban jár ha innen onnan vesszük meg a dolgokat és megpróbáljuk mi összerakni?)

    Az utolsó kérdés: Intel-t vagy AMD-t javaslod inkább?

    Ami gépet illeti, az árakat nem ismerem, de Nekem nagyon tetszik amit összeírtál. Köszönöm. :R

    [ Szerkesztve ]

  • robertvadasz

    csendes tag

    válasz Gibo #157593 üzenetére

    Köszönöm szépen neked is!

    Intel lett végül és a hűtőt amit ajánlottál csak kértünk rá. Sokat segítettél. :R

  • robertvadasz

    csendes tag

    válasz palfitom #157597 üzenetére

    Köszönöm szépen neked is a segítséget! :R

    Az általad javasolt RAM lett kiválasztva.

Új hozzászólás Aktív témák