Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nis.

    csendes tag

    sziasztok!

    egy masszív munkállomást szeretnék összerakni 3D munkára. grafikusi és video post-productionben dolgozom és szeretném bővíteni a skilleket, így tavassztól iskolati keretek közt fogok 3DSMAX-ot tanulni, tehát komolyan gondolom. a cégünk alapvetően egyébként mozgóképpel foglalkozik (2D animációk, DSLR) így nem csak still-re hanem motionre is szeretnék gyártani, persze reális keretek közt. alapvetően media design, egyszerűbb vfx, product visualisation, egyszerűbb character animation, de green screenel is dolgozunk így rövid öszetettebb dolgok is játszanak, esetleg szimulációk. (persze tudom, ezekhez már többnyire komolyabb renderfarm kell, de a project elkészítéséhez és prerenderekhez szeretném a saját környezetet használni) eddigi munkámhoz éveken át iMacet használtam (+cinema4d-t újabban), ami ide már sajnos kevés és bővíthetetlen, viszont pont emiatt tökéletesen fogalmatlan vagyok a jelenlegi pc hardwarekről. segítségeteket előre is köszönöm!

    olyan konfig érdekelne, ami minél inkább kompatibilis a jövővel, tehát bővíthető és az esetleges új szabványokat támogatja, stb... (hallottam pletykaszinten új intel procikról, stb, de nem igazán van energiám követni ezeket, mert nem vagyok különösebben technofil - inkább a művészeti része érdekel, de szeretnék egy modern és sokáig megbízható, újítható konfigot.)

    programok melyeket használni fogok:

    adobe cs6 - aftereffects, prremirepro, photoshop, illustrator, indesign, dreamweaver, flash
    autodesk - 3dsmax, maya, mudbox
    pixologic - zbrush
    red giant pluginek
    renderhez vray, mental ray

    amire szükségem van az csak maga a gép, tehát monitor és perifériák nélkül. fontos, hogy eszem ágában nincs játszani rajta és semmi másra nem fogom a munkán kívül használni. 2db IPS-es 24 vagy 27 colos monitorom lesz hozzá, így az árba kérlek ne számoljátok bele ezt sem.

    amit tudok/sejtek :) :

    1. jóisten tudja milyen és hány darab i7-es proci (lehetséges-e egyszerre csak egy majd később bővíteni/éredemes-e egyátalán ilyen munkához esetleg egy proci de az nagyobb teljesítményű - sajnos a fent említett programok sem tudom, hogyan viszonyulnak majd ehhez)

    2. videókártya talán valamilyen nvidia quadro (2000 vagy felette, de ha tudtok jobbat, szívesen fogadom+itt érdekelne, hogy mennyire érdemes inkább 2gigás rammal venni dupla áron 4000-et vagy inkább 2db 1gigás a jobb teljesítményben / esetleg később ha már megtérül az ára egy nvidia tesla lenne jobb tán?)

    3. ezekhez passzoló fene tudja milyen, lehetőleg majd felfelé kompatibilis alaplap - h később bővíthető legyen a gép- (nem tudom érdemes-e 3D hez 2 procisban gondolkodni) két videókártya is működhet, esetleg úgy is, hogy most csak az egyiket veszem meg hozzá, amíg nem kell nagyobb teljesítmény

    és persze:
    -SSD
    -végtelen memória (mennyit lehet ezekbe bepakolni? :DD )
    -brutális hűtés
    -megbízható táp
    -masszív ház (nem kell hogy szép legyen, megbízható kell)

    a keret 500e és 1m közt van, de inkább a későbbiekben bővíthető legyen a rendszer, mint most drága.
    tudom, hogy az ára annak, amiket itt felsoroltam a csillagos ég, ezért ha tudtok segíteni, kérlek olyan konfigot javasoljatok, ami a kezdéshez korrekt és esetleg később pakolhatok még bele, így nincs szükségem 60TB tárhelyre és 256GB ramra, inkább a számolásokhoz szükséges hardwareken nem szeretnék spórolni először...

    ha esetleg van tippetek, hol lenne érdemes megvenni/összerakatni/tanácsot kérni ahol értenek is az ilyen "munkagépekhez" és nem csak megvetetik a cuccot -ami aztán összeakad vmi programmal és kikaparom a szemeimet az idegességtől- akkor nagyon megköszönöm a javaslatokat és tanácsokat!

    japp és van lehetőségem áfa nélkül vásárolni, ezt vegyétek figyelembe az árnál mindenképpen!

    nagyon szépen köszönöm előre is!
    NiS.

  • nis.

    csendes tag

    válasz #98593280 #26302 üzenetére

    Nagyon köszönöm a hozzáértő gyors segítséget!

    Az még érdekelne, hogy ilyen célra szoktak-e használni két videókártyát vagy két procis konfigokat? Valójában az nvidia tesla mit csinálna vele és mi az a CUDA mag? melyik lenne a jobb választás a későbbiekben, hogyan tudom bővíteni jobban a gépet?
    Illetve a drágább s2011-es asus alaplapok mivel jobbak?
    http://ipon.hu/index.php?searchthis=Asus+P9X79&where=shop
    vagy ezek csak drágábbak?

    köszönettel,
    nis.

  • nis.

    csendes tag

    válasz tranceplanet #26304 üzenetére

    köszönöm a segítséget!

    akkor felteszem ott is a VGA-val kapcsoaltos kérdéseimet! amúgy érdemes várni a haswellre esetleg? ahhoz minden irdatlan drága lesz még? teljesítményben mekkora növekedés várható ilyen váltásokkal? szeretném minél kompatibilisebbre a konfigot, hogy tovább kitartson és fejlesztehtő legyen...

    köszönettel,
    nis.

Új hozzászólás Aktív témák