Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pzs21

    csendes tag

    Sziasztok!
    Annyit olvastam, h milyen gépet, hűtőt, proc-t vegyek, h már teljesen össze vagyok zavarodva... Ezért kérném a segítségeteket! Előre is köszi!

    Jelenleg egy P4 3Ghz-es gépen szerkesztek hangot (pl. Cubase), vagy videot (pl. Sony Vegas), vagy több ablakban internetezek, de játszani nem szoktam. Persze néha már lassú, de milyen gépre van normális értelme lecserélni ezt, hogy pl. video renderelésnél ne több órán keresztül menjen a proc 100%-on, illetve nyilván az egész folyamat gyorsuljon. Néhány további szempont: hangszerkesztésnél gondoltam érdemes lenne, hogy halk legyen az új gép, h pl. mikrofonos felvételnél, vagy csak monitorozáskor ne zavarjon a gép zúgása. Legyen rajta HDMI kimenet a HD videók lejátszásához TV-n. Gondoltam SSD-t is (több helyen olvastam, hogy az OCZ 60 GB-ost érdemes, emiatt -is- 8GB (vagy több?) rendszermemóriát).
    Először úgy gondoltam, hogy i5-2500(k) alapú lesz, de érdemes ennyit áldoznom rá? Nem lenne-e elegendő pl. i3-2100, vagy FX4100, 6100 alapú? Milyen tapasztalatotok van? Továbbá érdemes-e külön videókártyára beruházni, vagy elegendő egy alaplapi (nem játékra kell a gép)?

  • pzs21

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy P4-es konfigot szeretnék leváltani. Lehetőleg 100 pénz alatt, de nem elsőrendű követelmény, inkább a jelenleg optimális konfig összeépítése. Mire ismét elszánom magam majd a váltásra, valószínűleg mindent cserélni kell.
    Az idő 80%-ban netezésre, 10%-ban Full HD filmek nézésére HDMI kimeneten (lemezkép fájlok lejátszása, amit sajnos nem visz a TV beépített lejátszója), és további 10%-ban videoszerkesztés, vágás, konvertálás (Vegas, After Effects), többcsatornás hangszerkesztésre (Cubase, Studio One) használjuk a gépet. A gyermekeim szoktak néha még Sims, Fifa, Lego-s, mászáklós játékokkal játszani, semmi lövöldözőssel.

    Úgy gondoltam, elegendő egy beépített IGP-s proc, amit majd ha mégis lesz valami komolyabb játék, akkor kiegészíthetnék videokártyával később, évek múlva. Legyen USB3, Sata3, optikai, v koax hangkimenet, HDMI kimenet a lapon.

    Készítettem két változatot az eddig olvasottak alapján, kérdésem, hogy mit szóltok hozzá, illetve tudtok-e más, ésszerűbb alternatívát, nem felesleges-e az i5, vagy akár az A10 most a fenti használati szokásokhoz. Nem baj, ha a pár perces videót nem konvertálja le 10 mp alatt, de mondjuk ne tartson egy örökkévalóságig, mint ahogy a P4 teszi...

    Ami közös:
    Táp:
    FSP Hexa 500W 12k
    SSD:
    OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G 15k
    vagy SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW 15k
    RAM:
    CORSAIR 8192Mb XMS3 DDR3 2000MHz CL9 KIT CMX8GX3M2A2000C9 15k

    A két változat:
    AMD:
    AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX 32k
    ASROCK FM2A75 Pro4 21k

    Intel:
    INTEL Core i5-3570K 3.40GHz 1155 BOX 56k
    ASUS P8Z77-V LX 30k

    Köszi a véleményeket!

Új hozzászólás Aktív témák