Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    Sziasztok!

    A véleményeitekre lennék kíváncsi az alábbi konfigurációval kapcsolatban. Asztali gépekkel ha nem is állok hadilábon, a tudásom semmiképp sem nevezhető naprakésznek (ez alól kivétel a CPU és GPU páros). Itt van ez a gép 4500 zlotyiért, kb. 310-315.000 magyar valutáért. Első blikkre jónak tűnik, kérdés, hogy tényleg az-e vagy van benne olyan komponens, amit már vásárlás után érdemes lenne cserélnem? (Google Translate-tel érdemes csekkolni a spec.-t)

    A gépet alapvetően fejlesztésre (Visual Studio) használnám, de értelemszerűen néha játékra is jó lenne.

    Alapvetően nem vagyok egy nagy játékos, ha meg még is ilyen vágyaim lennének, vagy bekapcsolom a Playstationt vagy elviekben videóvágásra (4k!!négy4!) alkalmas laptopomon próbálkozom. Az asztali gépet a Playstation mellé, a(z asztali) laptop helyett szeretném.

    Válaszaitok előre is köszönöm!

    Üdv,
    Hades

    szerk. Tudom, hogy csak 8 GB RAM, de egyelőre elég lenne (Még VS 2017 mellett is :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    Üdv,

    Segítségetek szeretném kérni. Sikerült elég jó áron hozzájutnom egy RTX 3070 TI-hez, ellenben egy bundle-ben érkezett egy MSI Z590 Torpedo-val. A kérdés az lenne, hogy szerintetek érdemes egy rendszert eme alaplap köré építeni tudván, hogy a socket 1700 már elérhető és egy Mortar Wifi B660 pl. hasonló árban elérhető mint az említetet mobo, vagy akár masszívan veszteségesen de szabaduljak meg tőle minél előbb. Jelenleg 55.000 Forintért hírdetem az említett eszközt és így is csak egy scammer érdeklődését sikerült felkeltenie.

    Az említett gépben egy R7 3700X van, Tomahawk X570 alapon 16GB RAM-mal és 2x 512 GB NVMe SSD-vel. Alapvetően nincs szükségem 1200 Socketes rendszerre, viszont elherdálni sem szeretném az alaplapot, mert a jobbik fajtából van.

    11600K pl. Single core taskokban egész nagy ugrás lenne R7 3700X-hez képest (OC nélkül is). Néztem temérdek youtube videót, de nem érzem azt a hatalmas ugrást 11600K és 12600K között sem. Persze kb. 10% performance upgrade, de ugye ahhoz nem csak CPU-t kellene vennem (mint most), hanem alaplapot is és valamiért nem érzem, hogy azok a P és E core-k akár W11-n is kihozzák a maximumot az új 12th gen CPU-kból. Vagy ez csak a játékok és egyéb programok optimalizációjának tudható be?

    Na mindegy, minden véleményt értékelek :)

    Üdv,
    H.

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz #12516608 #168199 üzenetére

    Alapvetően 2 Ryzen-es rendszerem van, az egyik a dolgozószobában, a másik pedig a hálószobában. Az "erősebb" rendszer egy R5 5600X köré épül, míg a másik a fent említett R7 3700X köré. A kérdést kicsit módosítva, szerinted minek lenne a legtöbb értelme?

    A kérdés akár az R5 5600X mind a R7 3700x kiváltására vonatkozik:

    a.) Felhasználni a meglévő Z590 Torpedo-t, beszerezni egy 11th gen CPU-t, pl 11600K/F és megszabadulni a R7 3700X-től (most még relatíve kompetitív áron, hisz AM5 megjelenésével masszívan zuhanni fognak az árak). A sorrend így változna:
    1. 5600X setup
    2. 11th gen inteles
    3. eladni 3700X setupot

    b.) eladni akárhogy is a Z590-t és inkább 1700 socketbe invesztálni? pl. B660 Mortar Wifi + 12600K/12700k és akkor kicserélni a "fő" gépet . A sorrend így változna:
    1.12th gen inteles setup (pl. 12700k-val)
    2. 5600X (másodlagossá válik)
    3. eladni a R7 3700X setupot

    c.) várni AM5-tel és időközben masszívan veszteségesen is továbbadni a z590 lapkán.
    A sorrend így változna:
    1. AM5 teljes upgrade (videókártyát kivéve) --> x670 + ddr5 + nvme 4.0 + Ryzen 7000
    2. 5600X setup bekerül másodlagosnak
    3. komplett R7 3700X setupot eladni?

    Ahogy látod az R7 3700 setup így vagy úgy mindenkép eltűnik (előbb vagy utóbb), a kérdés, hogy hogy és mikor. Lehetőleg még addig szeretnék érte valamit kapni amíg lehet, mert AM5-tel hasonló helyzetbe kerülnék mint most a Z590 mobo vs 12th gen esetében. Ugyancsak szerinted 12600K vs 12700K között van az a szignifikáns különbség ami megéri a felárat? 11600K és 12600K között van-e annyi különbség, hogy megérje az új platform?

    Elnézést a masszív kérdésáradat miatt, de minden vélemény számít :)

    #168194
    nem tudom, hogy ez miként befolyásolja a kérdésem, de legyen. Programozásra (Visual Studio and Android Studio), UI Design és játékra. Utóbbi esetében Single Core heavy / CPU depending játékokra, hogy pontosítsak.

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz jokeph #168206 üzenetére

    Köszönöm a válaszod. Ami azt illeti a multi core képességek főképp programozás közben jönnek jól, ellenben 5600x dacára a kevesebb core/thread countnak nekem jobbnak tűnt mint a 3700x. Az intel i7 12700k egy nagy ugrás lenne a mostani setupomban és nagy valószínűséggel emellett fogok dönteni. OC-zni nem szeretnék, így szerintem kihagyom a z690 szériát. Van 3200MHz és 3600MHz RAM is, így nagy valószínűséggel DDR4-es B660 alaplap mellett fogok dönteni.

    Köszönöm a segítséget. Már csak az alaplapon kell valahogy túladnom :D

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák