Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sugarboy

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új gépet szeretnék vásárolni, de a jelenleg piacon levő hardverekkel nem nagyon vagyok képben, ezért szeretném a segítségeteket kérni.
    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játékra lesz főleg használva, de filmeket is szeretnék majd nézni rajta, a filmeket nem a monitoron nézném, hanem a tv-vel kötném össze majd a gépet.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Billentyűzet, egér, monitor és egy Asus STRIX SOAR hangkártyával, amit szeretnék majd belerakni az új gépbe.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A fent említett alkatrészeken kívül mindenre, annyi lenne a kérésem, ha lehetséges akkor minél halkabb legyen.
    4. Mennyi a kereted rá?
    260-280k Ft. A 280k a felső határ, a fölé már nem tudok menni.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    FullHD

    A segítséget előre is köszönöm!

  • sugarboy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új gépet szeretnék vásárolni, főleg játékra lesz használva. Az alábbi alkatrészeket pakolgattam össze, arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek ez így jó-e.

    CPU: Intel Core i5-6600
    CPU hűtő: Be quiet! Pure Rock vagy CoolerMaster Hyper 212 X
    Alaplap: Gigabyte b150-hd3p
    Memória: Kingston 16GB DDR4 2400MHz Kit(2x8GB) HyperX Fury
    Videokártya: Msi GTX 1070 GAMING X 8G
    Winchester: Western Digital 1TB 7200rpm WD10EZEX
    SSD: Kingston 240GB 2,5" SATA3 HyperX Fury
    Táp: FSP Hexa+ 500W
    Ház: CoolerMaster N300

    A válaszokat előre is köszönöm!

  • sugarboy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új gépet szeretnék vásárolni, ebben kérném a segítségeteket.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    A gép játékra lesz használva, single és multi játékokra vegyesen.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Nincs alkatrészem.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Teljes gép, én első körben az alábbi alkatrészeket raktam össze, de nyitott vagyok a tanácsokra. :)
    Alaplap: ASUS PRIME Z690-P D4
    CPU: Intel Core i7-12700F
    CPU hűtő: SilentiumPC Fortis 5
    VGA: ASUS RX6900XT (nem ragaszkodom az AMD-hez, ha van Nvidia alternatíva nekem az is megfelel)
    RAM: Corsair VENGEANCE LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz
    SSD: Samsung - 980 PCIe 3.0 NVMe M.2 SSD 1TB és Samsung (játékoknak) - GIGABYTE 128GB NVMe SSD M.2 PCIe M.2 2280 (Windowsnak)
    HDD: Western Digital - BLUE 2TB - WD20EZBX
    Táp: be quiet! Straight Power 11 850W Gold
    Ház: be quiet! Pure Base 500DX
    4. Mennyi a kereted rá?
    ~800-850 ezer Ft
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    LG 27GP850-B - WQHD/2560*1440, 165Hz G-sync-et vagy Freesync-et is támogat
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    A géppel a jelenlegi játékokat szeretném a lehető legmagasabb felbontáson játszani 1440p-ben. Előny, ha csendes (ezért választottam a be quiet tápot és házat). A mostani gépem 6 évig húzta a szekeret, örülnék ha ez is hasonlóan tartós lenne. :)

    A segítségetek előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák