Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    Sziasztok !

    Unokaöcsém komolyra fordította a szót...

    Belátta,hogy játékra bizony erősebb gép kell és nem tuningolgatni 1-2 FPS-ért...

    Vetettem vele egy komolyabb házikót és egy 1000W-os Corsair tápot. Ez kiszolgálja ameddig kell...(nagyon jó áron voltak,úgyhogy ez jobb választás volt minden ajánlottnál)

    De belsőt még választanom kell. Kicsit lemaradtam a piacról,és nem tudom melyiket lehet jobban játékra használni.

    Amit kéne venni: alaplap+proci+ram+vga...
    minden más van. Nem ragaszkodnánk az AMD-hez,kivéve,ha valaki már épített vele és biztosra tudja,hogy játékra többet tud,mint intel társa egyazonáron.

    A keret 100ezer ft.
    A Win 7 64bit és a kikapcsolt virtuális memória miatt 8GB ram kell. De nem szükséges a leggyorsabb...hamár hűtőlemezes,akkor jó. A többit rátok bíznám,ha ráértek :)

    köszönöm!

    üdv.: Gábor

  • djyuri

    őstag

    válasz StLui #14711 üzenetére

    annyira,hogy 30 volt az új táp.....

    mondj egyet is,ami ennyiért ugyanennyire megbízható és ha kell a jövőben is használható lesz jobb gépekre....

  • djyuri

    őstag

    válasz pohár #14713 üzenetére

    De majd lesz belevéve több kártya is....de ünnepekig most ennyi...
    Az én procim is megcibálva eszi a 200W pluszt(amd x6 1100t).... a vga-m a 180-at leterhelve....
    A legújabbra úgyse lesz pénz,ami kevesebbet fogyaszt,ahogy írtad....
    És az is ott van,hogy a 80+ GOLD akkor működik 100%-osan a tápoknál,ha nem fullra járatod.

    de most már marad az off? és egy újabb hobbielektronika fórumot köszönthetünk vagy akad némi segítség is :)

    És hogy örülj.... a ház is az árban volt....de ezt a végére tartogattam....szenzorokkal,fordulat szabályzókkal,ventilátorokkal...

    Az biztos,hogy több kerítőszöveget nem írok itt kérdéskor,mert látom este csak ezt vesszük észre.

    Így én kérem,hogy most akkor a helyesírási hibákra térjünk ki és hagyjuk a kérdést magát,hisz az nem fontos itt most ma este. :R

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz tikshow #14715 üzenetére

    Szia

    Nem tesz semmit,elmondom. Biztos voltál már vele így...jársz külföldön...olcsóbb minden,mint itt ebbe a nyali országba... az ipse vásárolgatott cuccokat kint,hogy majd itthon épít egy klafa gépet magának.
    Csakhogy rájött,hogy minek..munkájából adódóan (utazik állandóan) nem kell a nagy gép..inkább valami ütős laptop...tudod..jó nagy akksival és kijelzővel az útra...És megszabadulni kívánt a kint vásárolt cuccaitól. A ház használt volt,de egy éves csak.... a táp új,ki se volt bontva. A többi cuccot (leginkább perifériák) már eladta....ez viszont megmaradt neki.

    Hosszan tömören ennyi.

    ui HX1050-es táp

  • djyuri

    őstag

    válasz vond #14716 üzenetére

    Igen,amint Te megjössz :)
    Hát már a türelmem egy-két éve elfogyott... Küldöm erre a fórumra az embereket és az ilyen Pohár félék találják meg. Nem érdekel,hogy Ő itt most mégis kivételes eset,mert nem.
    Este fél 11-kor ne velem viccelődjön,vagy ugrándozzon.

    Az ám :) nekem is 5 VGA ready-s a gépem és akár nitrogénnel is építhetném a hűtését egy buldozer amd proci mellett... de közbe én elköltöztem otthonról,így ez elviszi a pénzem.
    De csak ideiglenesen...már nézelődtem VGA iránt a hetekben,de kivárom az ünnepek utáni helyzetet.

    Márkás táp sok tartalékkal szerintem ennyiért jó ár volt. Amikben én megbízok a melyik tápegységet vegyem topicból,azok között nem nagyon találtam 20 alatt megbízhatót vagy elég erőset. 18-ért már lenne FSP meg cooler master is 550W körül,de akkor meg a 80+ nem működne és bővítésnél meg kéne vásárolgatni osztókábeleket a több vga-s módra,ha véletlen folytán a kártyához nem adnak vagy kártyánként két-két csatit kell rákötni,mint nálam is.
    És bizony az osztókábelekkel csak a baj van..leginkább kontakthiba és amper szűkösség.

    Az ajánlatod egész jó :R Az alaplappal kételkedek csak....
    1.- SLI/Crossfire esetén
    2.- és a márkát illetően,mert nekem csak a régi megbízhatatlan,gyenge gyártási minőség maradt meg régről. Nem követtem nyomom a márka fejlődését.

    És ebbe rohadtul nem fér bele egy 50 ezres processzor...
    igen sajnos :( De én úgy gondoltam,hogy 40k a vga....és inkább megcibálom a procit neki egy kicsit,mert jó a lakás klímájuk,nincs náluk 39 fok bent,mint nálam :D

    Meg az se utolsó szempont,hogy AMD...hisz csak játékra kell neki....a FULL HD filmeket mamár minden közepes kari és proci vígan viszi....blueray-t meg nem fog nézni,mivel ahhoz nem csak jobb gép kell,de jobb vinyó is,meg eleve nagyobb vinyó is....csak játék.

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz x_o_n #14721 üzenetére

    Köszönöm :R

    Mindkét verziót átbeszélem holnap vele :)

    Ez a lap jónak tűnik..szerintem elég a 4x-es mód a majdani bővítéshez. Egyik barátom is így használ egy nagyobb ati(amd) kártyához egy közepes nvidiát fizikakártyaként....
    Annyi,hogy nem kell összekötni őket :) külföldi oldalon láttam olyan tragikumot,hogy egy gyerek flexibilis sli csatolóval összekötötte..aztán füst :D

    jóéjt :R

    mod:

    fntastic ;)

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz horush #14724 üzenetére

    túl sok kávét iszol éjjel :F

    De minden a szó szerinti,ahogy azt én is válaszba megkaptam.
    Kíváncsi vagyok mi hasznosat válaszolt számodra az a kolléga,amire én így reagáltam,amit így elutasítasz.

    És kíváncsi vagyok hol követeltem az egy percen belüli választ/ajánlatot. Én csupán egy 101%-os off-t kaptam a kollégától. Ez a szint Tőle megegyezik egy este Facebook viccgyűjtő oldalain való offolással. Cáfolj,ha nem.

    100k az alapgéphez kell....ünnepekkor majd tesz mellé másik kártyát.
    A ház csere is fontos volt és benne volt a táp árában....nem tudsz így jobb árat mutatni,sem más.
    A párosítást köszönöm,ezt is mérlegeljük :R

    2.-ik idézet...
    Itt szerintem már ittál is a kávéra :R
    Csupán,hogy jeleztem,hogy volt szerencsém többkártyás gépekhez és velejáró tápszűkösség és amper szűkössé, mely elosztókkal járhat. És,hogy a 80+ -nak mikor van jelentősége.

    És de..nem vonok vissza semmit :) nem érdekel ki sértődik meg...hajrá off..egy ilyen mellett,ami tegnap este történt el kellett volna menni egy (maximum) két soros válasszal Részedről,de hát folyt köv,csak engem ez már nem érdekel :R

    MOD:

    (#14728) vond mindent mérlegelni fogok és javasolni is,ha így nyer forintokat,azaz játékteljesítményt.

    köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák