Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csevede

    tag

    Sziasztok!

    Nagyon hálás lennék, ha tudnátok nekem ajánlani valami konfigot, amely megfelel az alábbi elvárásoknak, illetve úgy kb 4-5 év után még nem fog túl antiknak számítani. A korábbi hozzászólásban megadott vázlatpontok alapján rendszereztem az igényeket, remélem nem hagytam ki semmit, tehát:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    HD filmnézés, netezés, irodai munka, játékok közül olyan age of empires 3, sims 3 szintű játékok jó lenne, ha maxon szaladnának nem kevés fps-el, ezen kívül nagyon jó lenne, ha a win 7 hasítani tudna rajta, tömörítések, programok, photo shop-ra nem kéne várni órákig, hogy betöltődjön.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Jelenleg semmilyennel, vagyis ami a régi gépben van, az úgy nagyjából ekvivalensnek tekinthető a semmivel, dísznek jó lenne, meg esetleg egy 1870-es ipari forradalomról szóló kiállításon még nem égnék akkorát vele. (2002-3 körüli alkatrészek, nagy részük szerintem kuka..)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház(ha lehet, akkor legyen valami külalakja, persze megfelelő szellőzés mellett), alaplap, cpu (itt azért nem tudom mennyire számít, de örülnék, ha 2 magnál többel rendelkezne), vga, ram, vinyó, vagyis úgy nagyjából egy komplett gépre való, ha valamit kihagytam. (ami nem kell, az a bill, egér, moni, hangfal, nem mondom, hogy professzionálisak, de vannak)

    4. Mennyi a kereted rá?
    65.000 ft van rá kereken, ebből szeretném a legtöbbet kihozni. Ha csak pár ezresen múlik még ezen kívül, talán sikerül valahonnan kiizzadni.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    19", 1440x900-as, ezen a felbontáson is szeretném üzemeltetni.

    Azt még úgy megköszönném, ha valaki tudna tanácsot adni és megoldható lenne, honnan tudnám mindezt lehetőleg egy helyről interneten megrendelni, hogy a költség keret 90%-a ne arra mennyen el, hogy a különböző weboldalak csomagküldő szolgálatának a postaköltségét fizetem, ugyanis nem ismerek megbízható oldalakat, árgépen pedig minden alkatrészre külön webshopot ad ki.

    Minden válaszadónak előre is köszi, ha valami kimaradt, légyszi jelezzétek!

    Szép napot :R

    csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

  • csevede

    tag

    válasz lapartman #20748 üzenetére

    Köszi, vga?

    csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

  • csevede

    tag

    Köszi mindenkinek az infókat, ha bf így szalad rajta, akkor gondolom simsel se lesz sok problémája. Legkésőbb jövő héten megrendelem a cuccost! :R

    csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

  • csevede

    tag

    Jó estét mindenkinek! A következőket figyelembe véve szeretnék tanácsot kérni egy hozzáértő és segítőkész fórumtárstól új pc vásárlással kapcsolatban:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Leginkább 3D CAD tervező, egész konkrétan inventor 2015.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    A monitoron, billentyűzeten, egéren és hangfalon kívül semmi nincs meg, vagyis van, de az már legfeljebb valamelyik múzeumban mutatna jól.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre, kivéve a fent említett dolgokat.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Körülbelül 100e ft, plusz minusz pár ezer.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Nem igen játszok, de egy 1680x1050 22" Benq.

    Annyi lenne a kérésem még (amennyiben megoldható), hogy nagyjából egy helyről meg tudjam rendelni az egészet. Előre is köszönöm. Üdv!

    csevede felhasználónak 19 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Új hozzászólás Aktív témák