Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Legolas91

    csendes tag

    Üdv!

    Komplett gépet szeretnék vásárolni monitorral, (ős)régi, 10+ éves konfigom leváltására.
    A gépre a keret olyan 1.1-1.35M, monitorra 100-200k között.

    Játékra (multiplayer is), programozásra használnám, modellező/videószerkesztő programot nem használok, nem is tervezem.
    Játékban nem cél a 4K Ultra setting 100+ FPS, elég ha Full HD-ban/WQHD-ban megvan a 60fps stabilan, viszont az nem árt ha bírja 2-3 évig ugyanezt, nagy címekkel.

    Márka tekintetében nem vagyok elfogult, talán a ház az amiből Coolermaster, Fractal design, Lian Li vonalon mozognék.
    Processzor/VGA tekintetében sem ragaszkodom az Intel/Nvidia pároshoz, ha racionális érvekkel alá tudja valaki támasztani, miért jobb egy másik kombináció.

    Egy tök laikusoknak szánt oldalon a következőt raktam össze, de fogalmam sincs pl. kell-e ekkora proci ehhez a kártyához, megéri-e a DDR5-ös extra pénz teljesítményben a DDR4-hez képest. Illetve oldschool módon nekem megfelel a kábeles összeköttetés, tehát nem kell WIFI6E-s alaplap, más is jó ha olcsóbban tudja amit tudnia kell megbízhatóan és kezeli a DDR4/5-öt.

    Ház: Lian Li - PC-O11 Dynamic Razer Edition
    CPU: Intel Core i9-12900KF, 8x 3.20GHz + 8x 2.40 GHz, 30MB L3-Cache
    Alaplap: Gigabyte Z690 AORUS Pro | Intel Z690
    VGA: NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti 12GB | MSI Gaming X Trio
    Memória: 32GB DDR5-5200 Corsair Vengeance LPX | 2x16GB
    SSD: 1TB Samsung 970 EVO Plus
    Táp: 850W - ASUS ROG Strix
    Processzor hűtő: MSI MAG CoreLiquid 240R
    Monitor: ?

    Minden tanácsot szívesen fogadok akár itt kommentben akár PM-ben.

  • Legolas91

    csendes tag

    válasz palfitom #169507 üzenetére

    Szia!

    Noted, köszönöm a véleményt.
    Az alaplappal kapcsolatban olcsóbb alternatíva, ami megbízható? (Nem kell, hogy RGB meg wifi6e/x legyen)
    DDR5 6000 mhz-ből jó a kingston is (régen nem volt bajom a márkával, mostanában nem tudom milyen a megbízhatósága)?

    Monitorral kapcsolatban valamit tudnál ajánlani, a korábban említett budgetban?

    Üdv,
    Balázs

Új hozzászólás Aktív témák