Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sketchifun

    senior tag

    válasz Gyurek #13586 üzenetére

    Ennél olcsóbbal is kijössz, például

    Asrock B75 Pro-3
    de ha fontos a H77
    Asrock H77 Pro4/MVP

    SSD is mnegfelel, hiszen Asrock alaplappal annyit spórolsz, hogy beleférsz a 120-ba. És azért ha belefér egy Samu, én nem vennék Agility 3-mat.

    Tehát csak alaplapon változtass. Szerintem.

    Szerk:
    Hozzá tenném még, hogy a memóriákat is jól választottad meg, komolyabb hűtő alá is beférnek.

    [ Szerkesztve ]

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Gyurek #13586 üzenetére

    Nagyon jó ez, amit kinéztél... Bár a 30 ezres alaplapot némileg feleslegesnek érzem, jóformán csak az egy szem DisplayPort kimenettel nyújt többet, mint pl. egy 20 ezres ASRock B75 Pro3... Persze más a chipset is, de az ebből származó hátrányok Téged nem nagyon érintenének (csak 1 Intel SATA3, ISRT hiánya)...

    Ha az i5-3550 sokkal drágább (mondjuk 2-3 ezernél többel), mint az i5-3450, akkor vedd az utóbbit... Csak 200MHz a különbség, és a 3450-es is nagyon erős...

    FullHD videók vágásához esetleg elgondolkodhatnál egy aprós i7-esen (azért jóval erősebb lenne, mint az i5-ös), és hozzá még 8 giga RAM-on (eléggé érezhető vágásnál az összesen 16 GB)...

    De akár egy olcsóbb, sok CUDA magos dGPU-n is elgondolkodhatnál, pl. 25 ezer körül egy 1GB GDDR5-ös GTS450 192 maggal... Timeline render-t pl. nagyon jól meg tudja könnyíteni... Üresjáratban nem nagyon dobná meg a fogyasztást ez sem... De akár bepróbálkozhatnál a Virtu-val is (IGP és dGPU összedolgozás, és váltogatás közöttük), de nem vagyok benne biztos, hogy minden funkció úgy működik, ahogy a fejlesztők szeretnék, még mindig egy kicsit kiforratlan a dolog)... Ehhez kellene egy ezt a technológiát támogató alaplap, pl. ASRock H77 Pro4/MVP, vagy valamelyik Z75-ös, Z77-es... Ez utóbbiak már tuningra is alkalmasak lennének, bár ez Nálad nem játszik...

    Az SSD is jó választás, de ugyanolyan jó lenne egy OCZ Agility 3 is (ez is 128 gigás, csak már előre le van foglalva belőle egy rész a zavartalan működéshez)... Ha sokkal drágább a Samsung, akkor én inkább az OCZ-t venném... Arra még figyelj, hogy sem a WW-s végű Samu-khoz, sem az Agility-khez nem adnak beépítőkeretet... (Nem tudom, hogy van-e a házadban, illetve fel tudod-e valahogyan fogatni valami értelmes helyre...)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • balpis

    őstag

    válasz Gyurek #13586 üzenetére

    az elképzelés nem rossz szerintem. Az más kérdés, hoogy ennyit nem adnék egy ilyen alaplapért - hacsak nem kell a HDMI (ja, DP ?)és eSATA. Helyette pl. GIGABYTE GA-B75M-D3V alig több, mint a feléért... Ha kell a 4 RAM-slot, akkor egy ASROCK B75 Pro3-M
    A RAM esetében sem biztos, hogy nem olcsóbbat választanék. Ha számít a külső is, akkor talán kingston hyperix vagy Patriot lehetne, ha ez lényegtelen, akkor talán kingmax..

    [ Szerkesztve ]

    notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

  • horush

    addikt

    válasz Gyurek #13603 üzenetére

    Hát játékra azért az igp nem túl acélos.. Olyan vga-t kell venni, ami nem túl hangos, s viszonylag keveset fogyaszt.

  • Coolmat

    őstag

    válasz Gyurek #13601 üzenetére

    Szia!

    A PCI driver probléma már régen megoldódott, a CPU foglalatot pedig meg kell nézni a boltban, és akkor biztos nem futsz bele ilyesmibe.

    Processzorból aprós I7-re gondolt a kolléga, 46-50k között lehet találni I7-2600-at, 60k körül pedig I7-2600K-t. Nem kell félni az aprós vásárlástól, én is így vettem I7-est, ha elindul a proci akkor onnantól nem fog elromlani (kivéve ha szénné sütöd feszemeléssel).

    Az OCZ SSD-k a legjobb ár/érték arányúak most a piacon, már 24k-ért találhatsz Agility3 120GB-osat, a Samsung 830 is príma SSD, csak nem ér +6-8k-t árban. Beépítőkeret nem biztos hogy kell, 2 csavarral odafogatod mondjuk a floppy helyére és elvan az úgy is.

    RAM: vedd a legolcsóbb 1333MHz-es kitet, Intelnél nem sokat gyorsít a több MHz vagy az alacsonyabb késleltetés.

    #13604 fezlergabor: Azt írta nem fog játszani, akkor meg felesleges a dGPU. Videóvágásra és kódolásra is bőven jó lesz az IGP pláne ha kihasználja a program az Intel Quick Sync Video-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák