Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Gyurek #13586 üzenetére

    Nagyon jó ez, amit kinéztél... Bár a 30 ezres alaplapot némileg feleslegesnek érzem, jóformán csak az egy szem DisplayPort kimenettel nyújt többet, mint pl. egy 20 ezres ASRock B75 Pro3... Persze más a chipset is, de az ebből származó hátrányok Téged nem nagyon érintenének (csak 1 Intel SATA3, ISRT hiánya)...

    Ha az i5-3550 sokkal drágább (mondjuk 2-3 ezernél többel), mint az i5-3450, akkor vedd az utóbbit... Csak 200MHz a különbség, és a 3450-es is nagyon erős...

    FullHD videók vágásához esetleg elgondolkodhatnál egy aprós i7-esen (azért jóval erősebb lenne, mint az i5-ös), és hozzá még 8 giga RAM-on (eléggé érezhető vágásnál az összesen 16 GB)...

    De akár egy olcsóbb, sok CUDA magos dGPU-n is elgondolkodhatnál, pl. 25 ezer körül egy 1GB GDDR5-ös GTS450 192 maggal... Timeline render-t pl. nagyon jól meg tudja könnyíteni... Üresjáratban nem nagyon dobná meg a fogyasztást ez sem... De akár bepróbálkozhatnál a Virtu-val is (IGP és dGPU összedolgozás, és váltogatás közöttük), de nem vagyok benne biztos, hogy minden funkció úgy működik, ahogy a fejlesztők szeretnék, még mindig egy kicsit kiforratlan a dolog)... Ehhez kellene egy ezt a technológiát támogató alaplap, pl. ASRock H77 Pro4/MVP, vagy valamelyik Z75-ös, Z77-es... Ez utóbbiak már tuningra is alkalmasak lennének, bár ez Nálad nem játszik...

    Az SSD is jó választás, de ugyanolyan jó lenne egy OCZ Agility 3 is (ez is 128 gigás, csak már előre le van foglalva belőle egy rész a zavartalan működéshez)... Ha sokkal drágább a Samsung, akkor én inkább az OCZ-t venném... Arra még figyelj, hogy sem a WW-s végű Samu-khoz, sem az Agility-khez nem adnak beépítőkeretet... (Nem tudom, hogy van-e a házadban, illetve fel tudod-e valahogyan fogatni valami értelmes helyre...)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák