Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • membrandj

    nagyúr

    válasz zolikaDB #74423 üzenetére

    Ha játék nincs, akkor vga nem kell.

    1. Intel 1155 tudja-e a fentieket? Egy sima 15k-s lapba rakhatok-e majd és húzhatok-e netán Core i5 vagy i7 procikat?
    Nem, tuninghoz komolyabb lap kell,de nincs is szükség rá+ 40k-ból még használtan se jönne ki.

    40k: i5-2300-2400-2500+ b75 lap, kb ez fér bele, de 3-4k-val lehet ez is drágább lesz. Esetleg i5-3470.
    Új: Cad-re , stb nincs ennyiért. Újba egy g3220+ asrock b85m pro4 férne bele, ez ~ 31k, filmezésre bőségesen elég, cadre már nem igazán.

    2. érdemes lenne venni egy sima AM3-as lapot egy Phenom-mal? Ebbe rakhatok AM3+ procit?
    Am3-ba már semmiképp nem gondolkoznék. Am3 lapba nem megy am3+ lap szerintem.
    3. ha veszek egy AM3+ lapot, az visszafelé kompatibilis-e? AM3 procit támogatja-e? AM3-ra való hűtő jó-e rá? (van öcsémnek egy Noctuája). Az új AM3+ procikról mit érdemes tudni laikus szemmel? Ezekben pl van integrált VGA, mint az Intelekben?

    Am3+-ba szerintem többnyire megy am3 proci,de miért vennél több éves procit? Amúgy az amd vonallal az lesz a baj,hogy nincs integrált vga, ergo vehetsz vga-t is még plusszab full feleslegesen. Az alapból nagyobb amd fogyasztás ezáltal még nagyobb lesz.

    Vannak am3+ lapok , amikbe van integrált vga és elvileg támogatják is az új fx procikat is,de ezek az integrált vga-k gyengék és ezek a lapok nem igazán az új fx procikhoz vannak. Fx procihoz a minimum lap giga 970a ud3 vagy ud3p ~ 22k + fx 6300 ~ 25k+ hűtés minimum 5k,de inkább 10.( hűtés neked van)
    Jah és ugye még egy vga ami szintén min 10k. Árban már 60k felett jársz...

    Szóval szerintem:40k: i5-2300-2400-2500+ b75 lap
    ide nem kell külön vga, speckó hűtés és van integrált vga . Az erejére szintén nem lehet panasz.

    powerray
    Hát annak az esélye,hogy ezt valaki megmondja neked... Max akkor , ha neki is ilyen van.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák