Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deja vu

    addikt

    válasz kozyadam #114183 üzenetére

    Minden jó, ez egy minőségi gép. Majd jön a szokásos duma, hogy hyperx fury SSD, Samsungot itt nem ismerik. Természetesen a csúcs SSD az a Samsung 850 PRO, de az Evo is egy nagyon jó SSD. :K Alaplapból ajánlottam volna mást, de a többi más színű ezért kilőve, de a Giga is jó. Nagyon tuti. Én ventikből 3db be quiet silent wings 2 140mm pwm-es ventit vennék, vagy a jelenlegi csúcsból 3db-ot viszont hőfokszabályozáshoz kötve Noiseblocker eLoop B14-PS, ez abszolút csúcs. Annyiba kerül mint a Noctua hűtőim, és picit talán jobb, hangban nem olyan jó mint a Noctua, de légszállításban profi.

    "PCPartPicker konfignál olvastam, hogy a tulaj megemlítette, hogy kicsit kevés hely jut a VGA egyik ventilátorának ATX táppal. SFX táppal jobban szellőzött a VGA."
    Erre sajnos nem tudom a választ.

    Szép minőségi géped lesz.

    Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

  • VirsLee

    őstag

    válasz kozyadam #114183 üzenetére

    Kaptál ugyan már választ a kérdésedre, de szerintem vannak furcsa dolgok az összeállításodban. Ezzel nincs semmi gond, ha az a lényeg, hogy egy bizonyos mennyiségű pénzt legalább el kell költened :) Ellenben, ha az ár/teljesítmény is érdekel, akkor utána kellene nézned pár dolognak.

    Furcsaság 1.
    ITX méret. Megnéztem milyen videokártyát szeretnél és csodálkoztam, hogy gondolod ezt ITX méretű házba, ezután megnéztem, hogy milyen házat szeretnél és akkor döbbentem rá, hogy ITX néven akkora házat veszel, amiben akár ATX config is elférhetne. 230x375x395, az én ATX házam mérete 180*410*410. Gondolkodj el azon, hogy megéri-e az alaplapnál kifizetned a felárat az ITX méretért, ha ugyanolyan böszme nagy házad lesz, amiben egy ATX is elférne.

    Furcsaság 2.
    Videokártya és felbontás. Nem derült ki, hogy milyen felbontáson is fogsz végül játszani. Írtad ugyan, hogy FullHD, de azt is írtad, hogy két monitor lesz, így a játék egy vagy két monitoron menne? Ha egy, akkor szerintem teljesen felesleges egy GTX1070 bele. Sokkal jobb egy GTX1060 vagy RX480.

    Furcsaság 3.
    Játszós gép FreeSync vagy G-Sync nélküli monitorral. Amennyiben tényleg játszani fogsz, és ez lesz a fő felhasználási terület, úgy ezt nem hagynám ki a helyedben. Egyébként is túl drága ez a monitor ahhoz, hogy 60Hz és noSync legyen :)

    Javaslat
    Itt lehet, hogy a közgazdász is beszél belőlem.
    mATX méretű Z170-es alaplap. Ez jelenteni fog plusz 5-10e forintot.
    6700K proci, ez kb. 10e forint plusz.
    GTX1060 6GB vagy RX480 8GB kártya, ez kb. 50-55e minusz.
    A Z170-re szükséged lesz az időtállóság miatt, hisz egy 6700 4 szálon 3.7GHz-en megy, de egy 6700k, járatható 4.6 GHz körül is, ami nagyon nagy difi, ráadásul ráérsz akkor húzni, ha már tényleg szűk lesz. Plusz a k-s procik használtan kevesebbet veszítenek az értékükből.
    Ne vegyél most 1070-t, inkább azt a pénzt tedd félre, félidőben add el a kártyád, vedd elő a félretett pénzed és akkor vegyél egy újabb kártyát, sokkal jobban fogsz járni vele anyagilag.

Új hozzászólás Aktív témák