Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Coolmat

    őstag

    válasz TheCsics #10169 üzenetére

    Az aprón található 2600K-k (amit sajnos rosszul linkeltem az előző hsz-emben) többnyire pár hónaposak, és a legtöbbre van még kb. 2 év gari kiskerbe, meg aztán ha egy proci működik akkor magától már nem nagyon szokott tönkremenni, csak ha olyan feszt adnak neki hogy elfüstöl :) Én is aprón vettem I7-2600-at (nem K-sat) újonnan 50-ért, nem bántam meg, mert ennyiből "csak" egy I5-3450 jött volna ki ha kiskerben veszem.

    Memória: Intel platformnál nem nagyon számít a RAM sebessége, a Sandy Bridge procik, így az I7-2600 is csak 1333MHz-es RAM-okat támogatnak. Az új Ivy Bridge procik már támogatják ugyan az 1600MHz-es RAM-okat is, de akkor sem veszel észre semmi különbséget, ha 1333MHz-essel használod őket. Tényleg arra figyelj csak, hogy a kinézett RAM 1,5V-on működjön (a Kingston HyperX 1333MHz-en 1,5V-on működik, 1600MHz-en viszont 1,65V-ra van hitelesítve).

    Winchester: azért ajánlottam ezt a Seagatet mert 1. olcsóbb 2. nagyobb 3. 2 tányéros, szemben a 1,5TB-os WD Black 3 tányérjával -> halkabb, kevésbé melegszik, és szekvenciális olvasásban is gyorsabb. Hátránya valóban az 1 év garancia, és mivel új ezért túl sok tapasztalat még nincs a megbízhatóságáról, de a winchesteres topikban eddig csak jókat írtak róla (egy fw frissítés kell hogy ne klattyogjon).

    Ház: olcsóbban Bitfenix Shinobi Core USB3-at vennék, szép letisztult design (nekem legalábbis tetszik), és megvan benne minden ami egy modern házba kell (jó kábelmenedzsment, előlapi USB3, jó szellőzés stb.).

    Jim-Y: A CTG500-80P csak azért nem kapott hivatalos értékelést, mert nem állítható rajta a feszültség, ebben a tesztben látható hogy kb. 80%-os a hatásfoka.

    ermys: Mi kell még a Shinobihoz? Amit írnak a PCGear oldalán, hogy egyéb külső elemeket nem tartalmaz azok szerintem csak a Bitfenix logóra és egyéb designbeli csicsákra vonatkoznak, ha nagyon kellenek utólag is meg tudod majd venni hozzá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák