Új hozzászólás Aktív témák

  • Arinisar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném kérni a segítségeteket új PC összerakásához.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    -Szeretnék rajta virtuális gépeket futtatni néha, illetőleg szoftvert fejleszteni, szóval 8 mag és HT jól jönne
    - AI bizgerálás hobbi szinten, ha nem dobja meg túlságosan az árat
    -Játék terén: néha új és grafikailag combosabb játékokkal is játszom, jó lenne, ha ezeket egy darabig, ha nem is maximumon de a "high" közelében 60 FPS-sel tudnám futtatni (1080p-n). Amúgy singleplayer, rts rpg a fő vonal.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Semmi, perifériáim vannak csak: két monitor, egér, billentyűzet, egyik se kíván különös figyelmet.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap:
    legyen rajta klasszikus USB-A portból legalább 5 hátul és kimenet kettőnek elől
    Összességében 3 SATA, 1 pcie (VGAnak) és 1 M.2 port használatát tervezem
    Előny: Mikrofon/sztereo audio jack, egy második M.2
    Opcionális: Wifi
    CPU: első körben a Ryzen 7700X-et néztem ki, de lehet, hogy overkill. Nyitott vagyok másra is.
    +Hűtő: nem akarok OCvel babrálni, max ha van valami egy gombos, garimegőrzős opció, szóval az egyetlen szempont a megbízhatóság után, hogy minél halkabb legyen
    PSU: Nem bánom, ha kicsit drágább, cserébe szuper ha minél halkabb és legalább gold besorolású.
    RAM: Ami ajánlott a felhasználásra (az AIt itt most lehet ignorálni). 32 GB gondolom, de a sebesség és timing témában nem vagyok túl járatos.
    VGA: Eddig az volt a szokásom, hogy ha épp nem volt élhetetlenül drága, megvettem a legújabb nvidia xx70-et, az elmúlt 5 évben egy 1070-et használtam, gondolom most 4070-re váltanék, de nem vallásosan ragaszkodom hozzá.
    SSD:
    Szeretnék 1 TB M.2-eset (nem kritikus, hogy a legújabb PCIe szabványt használja, jó a 4.0 vagy neadjisten 3.0 is.
    Ezen kívül 2 TB-os SATA SSDt is szeretnék rakni bele, ennek főleg nem kell gyorsnak lennie.
    Ház:
    Stabilan álló ATX, ne boruljon fel egy tetejére fel- vagy onnan leugró macskától. Különösen fontos, hogy a tetején ne legyen nyílás. Igen, a macskám a gép tetején szeret üldögélni, mert ott meleg van :D.
    Még előny, ha nem átlátszó az oldala és az aljában van a PSU.
    +hűtés: ha szükséges a ház alap cuccain kívül még valamit, hogy ne süljön meg a tojás a ház tetején
    4. Mennyi a kereted rá?
    800k a max, de nyilván jó lenne kevesebből. Az 500k lenne az álom, de a listán végignézve teljesen esélytelennek tűnik.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    1080p és kettő van belőle. Nem is nagyon tervezek nagyobb felbontásra váltani.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
    Márkahűségem csak az nvidia felé van, de ha azt mondjátok, hogy sokkal jobb ötlet valami mást venni, akkor nem zárkózom el teljesen.
    Az is mindegy, hogy melyik boltból veszem az alkatrészeket, amíg várhatóan érvényesíthető marad a garancia a lejáratig. (De jó lenne egy helyről azt, ami nem használt, összeszereléssel.)

    Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Kinézet tekintetében a klasszikus fekete téglával tökéletesen elégedett vagyok. Nem kell se kicsinek, se színesnek lennie. Az pedig kifejezett előny, ha nem világít az állapotjelző ledeken túl semmi. Ha ár-érték szempontjából RGBs cucc éri meg, akkor nem bánom, de inkább nem szeretem.
    Előny az is, ha minél halkabb a teljes rendszer.

    Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Jó a használt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák