Új hozzászólás Aktív témák

  • Met

    nagyúr

    Sziasztok, tudnátok ajánlani valamit?

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Net, kis 2d grafika, viszont a fő cél a videó vágás (Adobe Premier), nem professzionális (hosszú) filmekre gondoljatok. Kis rövidfilmekről van szó. Játék abszolút nem lesz a gépen.
    Ami most van régi gép, gyors csak a videóvágás nehézkes rajta.
    A vágott videók szerintem max FHD felbontásúak lesznek, nem kell 4K.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor, bill, egér van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Nem tudok keretet, mint az 1.es pontban írtam, nem high end felhasználás a cél, gondolom az árat befolyásolja.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    Talán 1440x900, ha monitor csere is lesz 1920×1080-nál nem lesz nagyobb a felbontás.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?

    Minden alkatrész új kell legyen, ami lehet Asus, prociból lehetőleg Intel.
    Ram 32 giga, SSD legalább 512 de inkább 1TB, procit nem tudom és a többit.
    Tapogatózás van hogy elég valami összerakott gép vagy jobb ha alkatrészenként mi rakjuk össze.

    [ Szerkesztve ]

    "If in doubt, flat out!" Colin McRae

Új hozzászólás Aktív témák