Új hozzászólás Aktív témák

  • Mac88

    friss újonc

    Sziasztok kedves fórumozók!

    Új asztali PC konfiguráció összeállításához lenne szükségem egy kis segítségre.

    1.
    Alapvetően játékra, azon belül is single player játékokra leginkább. Régebbi és újabb címek vegyesen érdekelnek, alapvetően full hd 50-60 fps a cél, de a teljesítmény érdekében nem gond, ha esetlegesen mediumra kell állítani a csúszkát bizonyos játékoknál.

    2.
    Gyakorlatilag semmi használhatóval. Van egy régi CHIEFTEC BRAVO BA-01B-B-B ATX full tower házam (az utóbbi időben játékra konzolt, minden másra laptopot használtam), de nem tudom egy új konfighoz mennyire lenne használható, nyilván örülnék ha nem kellene házat is vennem.

    3.
    A következő összeállításra gondoltam:
    Proci: INTEL Core i5-12400F 2.50GHz LGA-1700 BOX Intel hűtő ventilátorral
    Alaplap: B760 DS3H AX DDR4 (rev. 1.0). Ez WI-FI-s (wireless egér+ház és ps/xbox controller miatt lenne jó)
    VGA: ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT O8G GAMING V2
    RAM: G.SKILL 16GB RIPJAWS V DDR4 3600MHZ CL18 KIT F4-3600C18D-16GVK vagy a 32 GB-s változata, nem tudom 1080p-hez szükségem van-e rá.
    Táp: BE QUIET! PURE POWER 11 500W
    SSD: KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIE M.2 2280 SNV2S/1000G
    Proci hűtő: BE QUIET! PURE ROCK 2. Nem tudom szükség van-e rá a gyári mellett.
    Bill+egér: ASUS CW100 WIRELESS MAGYAR SZETT FEKETE
    Ház: Ha a Chieftec nem megfelelő, akkor nagyon megköszönném, ha ajánlanátok a konfighoz valamilyen egyszerű, funkcionális házat. (tudom, van neki külön topik, de hátha van valakinek csípőből egy jó ötlete)

    Természetesen minden észrevételt, tanácsot a fenti alkatrészekkel kapcsolatosan örömmel fogadok, hiszen nem igazán vagyok otthon a témában!

    4.
    350-400 ezer forintot fordítanék rá, de nincs kőbe vésve. (+kijelző 50-70 ezer)

    5.
    Szeretnék venni egy full hd monitort freesync-el és legalább 75Hz-s képfrissítéssel. Emellett van egy régebbi Samsung 40” LCD Full-Hd LE40B550A5 kijelzőm, amire egyszer-egyszer szeretném rácsatlakoztatni a gépet.

    +1
    Alapvetően nem, bár régen általában Asus és Sapphire alkatrészeim voltak. Mindenből újat szeretnék vásárolni.

    Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat! :))

Új hozzászólás Aktív témák