Új hozzászólás Aktív témák

  • .wantííd

    tag

    Sziasztok! Gép építésben kérnék segítséget. Nagyjából már végig pörgettem az utolsó pár oldalt és ezek alapján összeraktam magamnak egy konfigot erről szeretnék véleményt kérni, de a teljesség igénye végett kitöltöm a téma összefoglalós kérdéseket is.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Média szerver, hálózati adattároló 24/7-ben linux alapokon (plex, qbit, sonarr,.. ezek docker alapokon)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    m2.ssd: Kingston A2000 500GB (mint cache)
    sata ssd: Crucial BX500 240GB (op. rendszer számára)
    4 db 3.5 HDD
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - alaplap
    - táp
    - memória
    - cpu
    - cpu hűtő
    - gépház
    4. Mennyi a kereted rá?
    a lélektani határ 190k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    irreleváns
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    nem

    És akkor jöjjön a kinézett konfig:
    CPU: INTEL Core i3-10105 3.70GHz LGA-1200 (azért esett erre a választás mert van benne integrált gpu ami támogatja az Intel Quick Sync-et)
    CPU hűtő: ARCTIC Freezer 34 eSports One White
    Alaplap: ASUS PRIME B560M-K (a 6 db sata-ra szükségem van, ennél annyi negatívumot találtam, hogy jó a két m2 slot, de az egyiket csak akkor tudom használni ha 11. gen intel proci van benne.., és a másik m2 slot meg osztja a sávszélet az egyik sata porttal.)
    Ház: Fractal Design Node 804
    Táp: Seasonic Core GC 500W Gold
    RAM: Kingston FURY 8GB KIT DDR4 3200MHz CL16

Új hozzászólás Aktív témák