Új hozzászólás Aktív témák

  • bigobert

    tag

    Üdv!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Első sorban irodai, Office felhasználás. Ha van egy kis idő, játék. Jelenleg single, de opció az online játék is. Streamelés tuti nem. Videóvágás nem. Hosszú távra lesz, amíg annyira elavult lesz, hogy kidobjam.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Egy Bluetooth-os billentyűzetem van.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Monitor, gépház, és a belsőségek.
    Micro vagy mini házat szeretnék. Ne foglalja feleslegesen a helyet.
    Monitorból nekem megfelelő a 24"-on 1920*1080p. Persze lehet jobb, de max olyan felbontású, amit még elvisel a Ryzen, ha játszanék valamivel. Nyilván nem 2019. évi AAA játékra gondolok.
    HDD-t nem szeretnék, csak SSD-t. Pl. 256GB-osat.
    Dedikált kártyát nem szeretnék, annyit nem fogok játszani. Egy Ryzen-re épülő rendszerre gondoltam IGP-vel. Gondolom kell a 2*8GB RAM?
    Egeret tudok választani magamtól :)
    Jogtiszta Windows 10 és Office (Excel, Word, Outlook)

    4. Mennyi a kereted rá?
    Br. 300-at lélekben rászántam, de nem fontos elkölteni mind, inkább legyen kiegyensúlyozott, ugyanakkor valamennyire időtálló a rendszer. Bővíteni, tuningolni nem fogok.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    lásd 3. kérdés.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    A Ryzen felkeltette az érdeklődésem. A ház legyen kicsi. Nem kellenek gamer motívumok.

    Köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák