Új hozzászólás Aktív témák

  • Deer76

    aktív tag

    Sziasztok!

    Adott édesanyám gépe, egy ASUS M2N-SLI Deluxe alaplap, AMD Athlon 5600+ AM2, 4*1GB Kingstone 800Mhz DDR2 RAM, Nvidia Geforce 210 videókártya, 1db 500GB WD Blue SATA + 1db IDE 160GB merevlemez. A táp egy jobbféle 450W Chieftec.
    Sajnos azt vettem észre, hogy netezésre már nem túl acélos, már elég erőforrás zabálóak egyes oldalak (pl.: Facebook). Persze, lehet, hogy nem muszáj lecserélni és elég lenne egy SSD? Azt mondjuk IDE módban tudja az alaplap kezelni csak.

    1. Mire fogod használni a gépet?

    Internet és munka. A munka MS Word és ami behatároló tényező, egy AUTOCAD 2004. Ez utóbbit pl. Win 10 alatt nem tudtam elindítani, valami 16-os .dll fájlokat hiányol. Jelenleg 32 bites Windows 7 alatt működik (nem tudom 64 bitesen megy-e.) Az Autocad programból új verzió nem játszik.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Az 500GB SATA winchester, a táp és esetleg a régi ház, ez utóbbi opcionális.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Alaplap (csak új), processzor (akár használt), 4GB RAM (új vagy használt.), SSD (elég a 120GB körüli).
    Intel 1150 vagy AMD FM2+ platformon gondolkodom, a lényeg, hogy a Win 7-et támogassa.

    4. Mennyi a kereted rá?

    Minél kevesebb, de mondjuk jó lenne, ha 50k körül megállna.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?

    1680x1050, a játékok, amik vannak, az nem használják ki az Nvidia kártya képességeit sem (csak a képmegjelenítéshez kell), DSUB csatlakozó.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Nem vagyok elkötelezve, speciális igény, hogy ez a régi program is menjen rajta.

    A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

Új hozzászólás Aktív témák