Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DrJános

    aktív tag

    Sziasztok.

    A profilomban lévő gép meghalt és szeretném lecserélni egy AM3+ os gépre. A segítségeteket szeretném kérni. A gép "mindenes" lenne.

    A HSZ tartalmazza a tejes tervet és minden főbb topicba be fog kerülni. Azért írtam egybe, hogy láthassátok a teljes gépet hátha így könnyebb válaszolnotok.

    Alaplap: [Asus M5A99X EVO]és [Asus SABERTOOTH 990FX]re gondoltam, az első mellett az szólna hogy "csak" 30 ezerbe kerül a második mellett az 5 év gari (és a marketing aminek nem tudom, hogy hihetek-e, de nagyon szupernek írják le) nem tudom tapasztalat van-e valamelyikkel, szívesen olvasnám :D

    Proci : FX- 4170 (4,2/4,3GHz) vagy FX-6200 (3,8/4,1GHz) lenne

    Ram: Kingston HyperX (2x4GB) 1600MHz Cl9 [link] vagy 1866 Cl11[link]

    VGA Marad a profilban lévő 4670 (ez megúszta)

    Táp: FSP Aurum 500W

    Eddig ennyire sikerült leszűkítenem a kört. Az érdekelne, hogy ezt az összeállítást mennyire tartjátok jónak. Más gyártók megoldásait is szívesen látom, ha azt jobbnak látjátok.

    A Proci az elvileg ideiglenes lenne mert a végső tervben egy FX-8350 szerepel ha majd meg jelen, de ha nem jönne össze akkor érdekelne, hogy melyik lenne jobb a kettő közül.
    A VGA is csak ideiglenesen lesz a géprésze majd talán egy 7870 kerül a helyére vagy ha rám szakad a bank akkor esetleg 7970 is lehet.
    Ram terén nem vagyok valami nagy ász így nem tudom, hogy a nagyobb frekvencia vagy a késleltetés számít inkább itt is ajánlhattok más gyártót is a fő az hogy low profile legyen.

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    Sziasztok.

    Most egy Asus P8H67-M Pro lap van a gépemben, de ha a boltban ahol vettem a gépet meg tudok egyezni az eladóval akkor cserélném Asrock Z77 Extreme4 vagy Asrock Z77 Extreme6 lapra.

    A váltás oka, hogy később kerülhet a gépbe akár másik proci is, így időtállóbb lenne a rendszer, de most per pillanat az jobban zavar, hogy a gépet telepakoltam ventilátorral de ezen az elcseszett lapon csak 1 házventi és egy "táp" csatlakozó van csak. Így nem tudom használni a frissen vásárolt ventiket.

    Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a ventilátor vezérlésben mennyire jók ezek a lapok (jó lenne ha olyan lassan is tudná fogatni a ventiket ahogy csak lehetséges, de ha kell a huzat akkor pörgetheti őket rendesen)

    Azt már tudom, hogy az Extreme4 keskenyebb mint az átlag ATX-es lapok így a ramok és az alaplapi táp csatlakozó túl közel vannak ráadásul csak úgy lógnak a levegőben.
    Van még valami egyéb érdekes dolog a lappal kapcsolatban?

    Illetve lenne még egy kérdésem, hogy az Extreme6 esetében ha nem tuningolunk semmit akkor is kell használni azt az extra molex csatit?
    Szerintetek melyik lap lenne a jobb választás? Bár az a "lógós" dolog miatt inkább az Extreme6 felé húz a szívem még ha drágább is.

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

  • DrJános

    aktív tag

    válasz bluyoo #36439 üzenetére

    Köszi a segítséget. Sokat segítettél :R

    Tudom, hogy van Y elosztó van is itthon, de arra csak azonosokat kötnék/kötök szívesen és abból is csak úgy, hogy egy csatira 2 venti menjen (az ilyen elosztó az elosztóba dolgot nem tartom egészségesnek). Van 3 fajta ventim (elöl 20 cm-es, a VGA-n a gyárilag hátul lévő 12cm-es, és a házba vettem még 4db coolink-et is.)
    Bár lehet, hogy kicsit túlzásba vittem a ventik számát. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

Új hozzászólás Aktív témák