Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    Topikgazda

    válasz Rapid136 #1301 üzenetére

    Az idézett rész a Canonra vonatkozott. A Nikon még most is a legjobban beágyazott pro fényképezőgép gyártó (értem én, hogy pár hónapja már a Sony adja el a legtöbb FF vázat, de azért ne tegyünk úgy, mintha innentől a Sonynak nem lenne más dolga, mint hanyatt dőlni).

    A Z-rendszer kapcsán pedig inkább az a csoda, hogy úgy tudták ezt összehozni (beleértve a debütálás utáni hónapokat is), hogy közben folyamatosan a pénzügyi csőd fenyegette őket a fejlesztés ideje alatt. Nem olyan mega-multi vállalat ők, mint a Canon vagy a Sony, akik irdatlan pénzeket tudnak R&D-be beleborítani stresszmentesen, mert ha el is úszik a zseton, legfeljebb pár részlegvezető repül, de amúgy cégcsoport szinten meg sem kottyan.

    A Nikon teljesítménye (számomra) sokkal inkább tiszteletreméltó heroikus küzdelem, mint az a maszatolás, amit a Canon csinál. Én csípem a Sony-t, igazi katalizátora a piacnak, de amiért most őket dicsőíteni szokás, az leginkább a jó időérzék következménye, idejében váltottak tükörről MILC-re és ez az üzleti (!) döntés mára alaposan beérett. Csak aztán nézzük meg azt is, hogy milyen gyakran kellett új generációkat bemutatni az egyes vázakból, mert kiforratlanok voltak és hány early-adopter bukott sok pénzt azon, hogy 1,5 évvel később ott volt az az új váz, ami már olyan volt (majdnem), mint amilyennek a kezében lévőnek lennie kellett volna. A Sony a vásárlók faszával verte a csalánt, amit most viszont sokan elfelejtenek, mert a kellemetlen altáji csípős érzés elmúlt.

    Persze aztán ettől még simán lehet, hogy a Nikon megy a levesbe, ők látták az aggasztó számokat, mondtak egy all-in-t és az eredményre várás közben is gőzerővel fejlesztenek. Ha megcsinálják a stabilizálódást és be tudnak állni egy szilárd globális harmadik helyre, az komoly mutatvány lesz. Én még nem írnám le őket, van ott még tartalék a DSLR felhasználók felől (akik egyelőre SOKKAL többen vannak, mint a Sony FF felhasználók, ezért mondtam azt, hogy a tavaly elért FF eladások a Sony részéről még nem jelentenek automatikus győzelmet).

Új hozzászólás Aktív témák