Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ekkold

    Topikgazda

    válasz bacus #9599 üzenetére

    Ebben maximálisan igazad van. Jobb helyeken nem foglalkoznak azzal, hogy megy-e valami (pl. facebook) a háttérben, egyszerűen csak számon kérik, hogy a munka kész van-e határidőre...

    Nem tudom, hogy mikrotik vagy synology téma-e inkább. Megoldható-e (hogyan, milyen beállításokkal) hogy a synology log centere fogadja a mikrotik syslog üzeneteit?

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bacus #9599 üzenetére

    Hát azért te is félreértettél valamit, mert nem célzottan neked írtam, csak mivel te hoztad fel, hogy ugye ki lehet játszani a logolást VPN-el, erre írtam, hogy a VPN-t könnyen lehet tiltani, szóval van erre is megoldás (az hogy az elveid miatt ez neked nem tetszik, az megint más, de erre majd lentebb rátérek), az már más, hogy a logolásnál elakadt most a dolog, amit egyébként én egy kicsit túlbonyolítottnak tartok, sőt én nem pfsense-el oldanám meg, illetve most ebben az esetben nem is értem, hogy miért használ két routert, mikor egyel is kényelmesen meg lehetne oldani minden ilyen feladatot, ezért is nem szóltam hozzá, mert ezzel kapcsolatban nekem egészen más elképzelésem van, amit inkább megtartok magamnak :)

    Egyébként erre az "én lehet tudnék rá jobb módszert is" dologra azt írom, hogy szívesen hallgatom, legalább ma is tanulok is valamit :D

    Ami a népszerűséget illeti, nem nőtt, de nem is csökkent akkor (sőt az elismerésem növekedett, hogy egész hamar lelőttem a kiskaput :D), mivel ugye logolás még nem volt akkor, így igazából nem kellett mitől félni, csupán megelőlegeztem a logolás alapjait olyan szempontból, hogy ne lehessen majd olyan könnyen kijátszani és ugye az átlag userek úgy se nagyon tudják kijátszani, főleg hogy a VPN-t se tudják hova tenni, csak hogy biztonságot biztosít az internetezéshez, a működésnél már általában kifingik a tudomány.

    Én az a típusú ember vagyok, aki általában akkor folyamodik ilyen dolgokhoz, amikor igazából más már nem hatásos, először általában én is úgy vagyok, hogy hátha meg lehet oldani máshogy, viszont amikor el van mondva, hogy nem szabad és mégis csinálják, akkor az már kicsit durva (és van amikor nincs kirúgás, mert éppen nincs más, ugye ez egyre jellemzőbb erre az országra), de igazából felesleges idáig elmenni, ugyanis a normális intelligens munkavállalók általában tisztában vannak azzal, hogy egy munkahelyre minek mennek, ugye dolgozni kell ott, nem fb-ozni, meg youtube-ozni, ugye ez lenne az alap egy normális társadalomban, viszont vannak akik ugye sajnos ezt nem tudják és tájékoztatni kell őket, hogy mi az a munkahely, mit kell csinálni és mit nem szabad, de a normálisabb munkahelyeken erre is általában akkor kerül sor, mikor már a munka rovására megy a fb meg más, holott a 8 órából bőven 2x kijönne az, amit csinálni kellene, ehelyett 1x-se jön ki és ilyenkor van a baj, meg ilyenkor kezdődnek a vizsgálatok, a személyes elbeszélések és így tovább, legalább is általában. Az meg hogy van mobilnet, vagy nincs, az oly mindegy, a munkáltatónak ilyenkor meg kell tennie mindent a maga részéről amit csak tud, ha ennek ellenére sem megy, akkor jön ugye amit mondtál, hogy nem kell jönni dolgozni, persze van amikor ez nem következik be, mert éppen nincs más akit hirtelen oda tudnának rakni, úgy hogy érdekes dolgok ezek. Persze ha van egy ilyen tiltás, akkor a legrosszabb az benne, ha egy személy miatt következik be egy olyan tiltás, ami az egész kollektívára érvényes, ezzel én sem értek egyet.

    Egyébként én is úgy vagyok vele, hogy lehetne nyugodtan fb-ozni, vagy mást csinálni (főleg mondjuk ebédidőben), meg ilyesmi, ha menne mellette a munka, mert érted, akkor senkit nem érdekel, hogy a megmaradt szabadidőben mit csinál a munkavállaló, hacsak nem éppen ilyen érdekes kötekedős mentalitású a munkáltató, hogy csak azért se.
    Kicsit visszatérve, a logolás, illetve annak biztosítása ugye még nem egyenlő azzal, hogy tiltva lenne bármilyen netes tevékenység is (a vpn tiltása nem tartozik ide), csupán érdeklődik a munkáltató, hogy ki mennyi időt mivel tölt, ehhez meg talán joga is van, ha jól tudom, az már más, hogy tényleg nem szép dolog, de általában tényleg csak akkor jutnak el ideáig a munkáltatók, ha eldurvulnak a dolgok.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz bacus #9599 üzenetére

    nem teheted meg, hogy behívod a kollégát arra alapozva, hogy megfigyelted a hálózati forgalmat és szerinted fb-zik.

    fogjuk már végre fel, hogy a dolgozó folyamatos megfigyelése tilos. pont. nincs de.

    tehát nem rakhatsz fel kamerát, ami a dolgozót folyamatosan figyeli, nem kukkolhatod a hálózati forgalmat, stb. stb. például nem rakhatsz fel kamerát úgy, hogy látszódjon, ki mikor megy wc-re.

    ha ilyet tettél, akkor egyrészt fejezd be, másrészt mélyen hallgass róla, még véletlenül se hozd fel bizonyítékként, mert ha munkaügyi per lesz belőle, akkor hivatalból elmeszelnek ilyen bizonyítékért.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák