Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz hoffman_ #20708 üzenetére

    Én meg megpróbálnám inkább azt, hogy a kinti villanyóraszekrényből vételezni kiállást egy 220-as aljzatnak. Akár a te villanyórádtól, hogy ne mondják azt, hogy a közös villanyból vételezed az eszköz megtáplálását :)

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz hoffman_ #20708 üzenetére

    sziasztok,

    sikerrel bejött az ONT, 5670 lett végül. szép varázslat volt. a Telekom kolléga normális volt nagyon, meg akarta oldani. belement volna, úgy tűnt, az ONT közös téren történő elhelyezésbe is PoE-val, de a fogyasztás miatt elengedtük. a kiállásig nem tudtunk bejönni, de a lakás közepén az álmennyezetig jutott fiber, oda ment az ONT, ott meg megvágtuk a kihúzott UTP-t. még 230V-ot kell majd valahonnan odavinnem, hogy szép legyen a hétvégém...

    egyelőre átraktam Bridge/PPPoE PT-be az ONT-t és a meglévő Archer C7 WAN-ra dynamicIP-vel rádobtam. így az otthoni háló sem áll földbe, amíg játszom a hAPax2-vel.

    nem rég kezdtem ismerkedni a hálózatokkal, Cisco dolgokat konfigurálgatok bébilépésekben, egy CLI DHCP-t kiadni nem esik nehezemre, de attól még messze vagyok, hogy tudjam mit csinálok.
    --> Skory 2018-as bejegyzését találtam ma, hogyan is érdemes nekiállni, meg a MikrotikOnline alap dolgait is nézegetem. a kérdésem az, hogy tudnátok még ajánlani "best practice" oldalt, cikkeket SOHO témára? a LAN, wlan beállítás egy dolog, de jól feltűzfalazni már nem. plusz van egy fix IP-s NAS itthon, amihez van pár nyitva kb. fél tucat port (a docker meg Syno kimehet a netre). ezt szerintem sokkal jobban lehet / kellene implementálni, mint ahogy most van... ezt a portnyitogatást el kéne felejteni gondolom teljesen és vpnvpnvpn? erre van esetleg valami specifikusabb oldal, iromány?

    köszönöm előre is :R

    ui.: tudtam, hogy pöpec lesz a tik és bár egyelőre csak GUI-n próbálkozom, ez tényleg a lehetőségek tárháza otthonra is, ami a beállításokat illeti, nagyon tetszik.

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák