Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adika4444

    addikt

    válasz vkp #14253 üzenetére

    Benne van az összefoglalóban :) jó kiindulási alap, meg ha már azzal felhúzta az ember, lehet belőle tanulni annyit, hogy a MikroTik Wiki-ről sikerüljön összerakni a kellő konfigot.

    üdv, adika4444

  • Statikus

    senior tag

    válasz vkp #14253 üzenetére

    A választ megkaptam, de ne haragudjatok, amikor egy egyszerű kérdésre kapok 10 olyan választ, aminek csak részben van köze, vagy semmi köze a kérdéshez, kicsit felmegy a pumpa és jön a szarozás (pont úgy, ahogy más is fikázza, szarozza a quick-et...).
    Azért kérdezek, mert nem tudom és meg akarom tudni, meg akarom tanulni.
    Lehet, hogy az is egy jó válasz volt, hogy kapcsoljam be és nézzem meg mi változott. Na de hol nézzem meg, nem tudok logokat kiolvasni, pont azért, mert most tanulom és fogalmam nincs még, hogy hol kellene...
    Ahhoz, hogy nulláról felállítsam a routert, meg kell ismerni a mikrotiket, ahhoz pedig olvasás, kérdezés, tanulás kell.
    Szívesen megbíznék egy szakembert, de nekem nem informatikus üzemeltetőre van szükségem, aki beállítás után levédi jelszóval az egészet és azt sem tudom mit állított be, ki fér hozzá, stb... sajnos ilyet is olvastam, ez a hozzáállás számomra nem elfogadható.
    Ha valaki tényleg ért hozzá és az én egyszerű kéréseimre el tudja mondani mit hogyan, számomra annak van értelme.

    No, de lépjünk is tovább. Most már tudom, hogy a quickset VPN feliratú ddns-e bekapcsolja a VPN-t a routeren, de hogy melyiket, milyen konfiggal, azt nem tudom. Után fogok járni és majd manuálisan beállítom magamnak, közben meg majd kérdezek.
    És amint tudom a VPN beállítást, jöhet a következő nagy falat, a tűzfal. Majd kérdezek és remélem nem az lesz a válasz, hogy a mikotik nem nekem való, a tűzfalat csak szakértők állíthatják be, nem lesz biztonságos, stb...

Új hozzászólás Aktív témák