Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adika4444

    addikt

    válasz Alteran-IT #12581 üzenetére

    A MAC váltogatós témát én is utálom. Ugrálnak az iPhone-ok a wi-fi-k közt (még nincs normális roaming, régi routerek vannak AP-nak befogva), és tele van a DHCP lista ezekkel a bejegyzésekkel. És mivel minden csatlakozásnál új címet generál, seperc alatt lesz a max. 13 kliensből 25 lease, aminek egy része iPhone. Android-ot nem használunk, de az I-eszközökön is ki kéne ütni ezt a funkciót, csak ezzel is az a baj, hogy globálisan nem lehet, tehát minden WLAN-ra egyesével kell minden eszközön...

    Szerintem elég lenne open Wi-Fi-re ez a hülyeség, szállodákban és társai helyeken meg elvileg úgy kéne beállítani a hálózatot, hogy ne tudjanak egymással kommunikálni az eszközök. A gyakorlat persze egy másik kérdés, amikor az admin / admin páros beenged az ezer éves TP-LINK routerbe, ahol látom a DHCP klienseket, 1--2-őn esetleg SMB megosztás, nyilván jelszó nélkül, és hasonló finomságok, de ettől meg a MAC csere sem igazán véd meg. Fel nem tudom fogni, minek kell ilyen hülyeséget alapból bekapcsolni. Ráadásul ha letiltom pl. Apple-ön, a Wi-Fi-m mellé írja, hogy "adatvédelmi figyelmeztetés"...

    üdv, adika4444

Új hozzászólás Aktív témák