Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz doktordrog #10445 üzenetére

    Hát ha két eszközt veszel és az egyik kint van antennaként akkor igen, kb. 50 ezer lenne, bár attól függ milyen eszközt veszel belső eszköznek (pl. egy 4-5 ezer forintos egyszerű és gagyi TP-Link, ami 75-150 Mbit/s elméleti WiFi sebességig elég, vagy mondjuk egy 20 ezer forintos hAP AC2 gigabites portokkal és AC-s WiFi-vel), viszont valószínűleg nem 4-5 Mbit/s lenne a letöltés, hanem 10 felett lenne, vagy legalább is annyi, mint amennyit telefonon kint elérsz, de ha 4-5 Mbit/s jó neked, akkor bármilyen beltéri router jó erre.

    Amit Beniii06 javasol routert azt nem ajánlom, mert a B525-ös eléggé drága és eléggé gagyi, oké hogy lehet külső antennát rá csatlakoztatni, de 40-ért? Azért az árért már lehet kapni D-Link DWR-953 AC1200-as routert, ami mérföldekkel jobb és ugyan úgy külső antennás, ami ha jól emlékszem cserélhető is, szóval ugyan úgy kivezethető, gigabites portok vannak benne és normális AC-s WiFi, szóval jobban megéri, még a B535-nél is, ami ugyan gigabites portokkal van, de nincs külső antenna lehetőség és így tovább, szóval most nem sokra mennél vele, bár igazából rajtad áll, hogy mit választasz, bár egy ilyen Huawei-t venni szerintem nettó pénzkidobás, főleg ha még utána kötsz egy olyan Mikrotik routert, amit nem akarsz később cserélni mondjuk ha jön egy szolgáltató optikával stb., tehát akkor már jobb az a külső "antennás" megoldás, mint amit először javasoltam, vagyis a Mikrotik RBwAPR-2nD&R11e-4G és mögé mondjuk egy hAP AC2, persze ahogy gondolod.

  • sepsi0

    őstag

    válasz doktordrog #10445 üzenetére

    Szia!

    Nekem volt pár Huawei routerem, de Asus is volt (LTE). Köztük B593, E5186, sőt volt Fritzbox is.
    Most vettem egy ilyet. [link]
    Igen, drága... De minden forintot megért nekem. Egy B535 32eft,egy normális antenna kábellel (mimo) 20+eft... És még ott van az antenna kábelen a jelveszteség.
    Most a már lassan egy éve mejelent ping csúcsok, ugrások miatt próbáltam ki ezt a Mikrotik eszközt. Megoldotta a ping problémát, időnként felugrott a ping 800-900-ra.
    Tudom drága mulatság az LTE, de hidd el ez az eszköz megéri. 60eft vs 32+20eft....

    Routernak nekem Xiaomi 3G-k vannak itthon, meg 2db 1000-es Tplink swits.
    De bármilyen router megteszi a jobb fajtákból 10-15eft körül.
    Ha nincs vagy nem akarsz routert és nem kell a wifi, akkor egy sima switset is a Mikrotik mögé köthetsz, mivel router is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák