Új hozzászólás Aktív témák

  • adika4444

    addikt

    válasz mZoleee #14865 üzenetére

    A local esetében a router WAN címét (ami nálad a 192.168.1.0/24 hálózatban van) használja, ezért nem megy kívülről.

    Próbáld meg így:
    /ip/firewall/nat
    add chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=192.168.43.6 protocol=tcp dst-address=192.168.1.2 dst-port=80,443
    Ahol
    - to-addresses az a cím, amit a MikroTik-től kap a céleszköz (NAS). Nálam ez a 43.6.
    - dst-address: Az a cím, ami a MikroTik WAN lába a Sagemcom-on (ez ne DHCP-vel legyen, hanem lehetőség szerint fixen). Esetemben ez address-list (wan néven), amin mindig fent van az aktuális DIGI PPPoE címem, és ha be van épp dugva, a backup mobilnet is (így mindkét irányból elérni). Nálad meg ez egy fix cím, bár ha nem megy, érdemes egy address-list-et berakni, és arra felvenni a Sagem WAN címét + a router WAN címét a sagem felé teszt jelleggel.

    A dupla NAT-olás miatt nem egyszerű a te eseted. Próbáld meg így, ahogy írtam, aztán meglátjuk.

    üdv, adika4444- Ha egy munkát 30 perc alatt elvégzek, az azért van, mert 10 évet töltöttem azzal, hogy megtanuljam, hogyan kell 30 perc alatt elvégezni. Az évekért tartozol nekem, nem a percekért.

Új hozzászólás Aktív témák