Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz Tapsi #14 üzenetére

    Az kevésbé érdekel, mit ír a média, de a saját tapasztalatomból beszélek sajna.
    Amúgy valóban elméleti tudást IS kell adnia az egyetemeknek, hisz az is nagyon lényeges. De a hangsúlyt a gyakorlatra helyezném át, én ebben látom a probléma megoldását. Sokszor nem is feltétlen a technika szab gátat ennek, mert rengeteg midnenhez minimális felszereltség kell( és van amihez persze nem, de az más téma, ezért nincs pl bsc orvosból és ezért tanúlnak ők olyan sokáig meg rezidenskednek)

    Az a gond, hogy látván, azt hogy mit tudnak a most végzősök, és mit tudnak azok akik gyakorlattal rendelkeznek de alacsoynabb végzettséggel, hát ég és föld. Hidd el rengeteg konkrét példát tudnék modnani, de most mégsem fogok, mert nem ez a lényeg és a lista hosszú lenne. A lényeg az, hogy minden marha ingatag lett, és a felsőoktatás már nem tud lépést tartani az igényekkel, nagy a túlképzés miközben minden hallgatóért verseny folyik. Túltelített egyetemek vannak, amik már csak pár évig tudnak ilyen létszámmal működni, és amikben egyre több a változtatás, miközben egyre jobban eltávolodnak a konkrét mindennapi gyakorlattól. (persze én is tudom, hogy nem lehet mindenki igéyneit kielégíteni, de még nagyvonalakban sem fedi le néha az amit leadnak, azt ami kellene...ez botrány)

    A cégek már nem kapnak sőt egyre kevésbé kapnak kész szakemberekek, brutális módon megnőtt a betanítási idő is, és egyre több emebr végez miégiscsak, és egyre több szakmában lesz túljelentkezés.

    Idézem egy kollegám végezetül, akit bár nem kedvelek van igazság a szavaiban: "Naívan azt képzelem, hogy aki elvégez egy egyetemet az ért az adott dologhoz..."
    Ezzel magam is vitába szállnék, most mégsem teszem, mert inkább én magam is elgondolkozok rajta egy kicsit:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák