Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz cucka #115 üzenetére

    Nagyon tetszik a hozzáállásod, és az üzeneted, bár sok tekintetben nem értek egyet veled:)

    Igazad van, nem akarom hogy MINDEZT tanítsák mindenkinek. Valakinek egészen más kell mint, amit én leírtam (de pl SVN azért könyörgöm szinte midnenkinek) az tanuljon szakirányokon mást, de kb ennyire részletesen mint leírtam. S hogy miért? A választ az álláshírdetések leírásában találjuk. Emebrek ezek kellenek. Ezt kéri a piac, ezen kár vitatkozni.

    NEM VÉRPROFI szakemebrek kellenek, és nem is várhatjuk el, hogy mint nagyon jól le is írtad

    Tudod, az egyetemen 3-5 év alatt kell mindent megtanítani az embereknek, ezen kívül van még elméleti képzés is

    Mégis ne "atomcsondtekzdő elméleti valamit tok de mégsem" emberek áradata jöjjön ki, hanem olyan emberek akiknek van valami jó ALAP tudása EGY JÓL BEHATÁROLT részben. No ehhez kell a gyakorlat szerintem. :K
    mert nem tudhatod, hogy 10-20 év, múlva mire lesz igény a piacon
    Lehet világvége lesz, és futurisztikus összetákolt járgányokon fogunk az száguldozni bőrcuccban a sivatagban, és az olajárt harcolunk klánokba szerveződve(MAD MAX rulz)
    De komolyra fordítva a szót nem tudhatom, de te se, minthogy senki igazából. De a végzett egyetemista nem 10-20 év múlva fogsz kezdeni, hanem most. Ami majd későbbiekben kell, azt majd úgyis későbbiekben kell megtanulni már meló alatt-mellett vagy önszorgalmúlag vagy postgraduális képzések keretében. Más utat nem tudok elképzelni. S azt hogy 20 éve neked valaki mondott valamit az egytemen, valami elméletről ami jobb estben még igaz, nos erre nem lehet építeni. Arra lehet amit tényleg használsz, viszont abban igyekezz profivá válni, ill még valamiben ha az egyík valami miatt becsődölni. Én ebben hiszek, de ez személyes vélemény. S ezt tartottam mindíg szem előtt, az elmúlt évek során. Ennek köszönhetően nyertem felvételet jelenlegi munkahelyemre is... Tehát az egyetemi diploma az kell sok helyre, de attol még a rendszert nem tartom jónak. Ezt magyarázom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák