Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz bobsys #814 üzenetére

    A betáról írtam szerintem több mint 1 évvel ezelőtt, de a kérdések nagyrésze a feledés homályába vészett már :)
    Ez a vista vizsga tetszett, jó sok szimuláció volt, bár van még bőven csiszolni rajtuk, mert nem egy Hyper-Vs mint amit a 113-ason teszteltem, de már nem is az a bénaság ami a 290-es sorozatban van, hogy szinte csak azt tudod piszkálni ami a kérdés megoldásához kell.
    Bár téptem a hajamat párszor, mert én a dolgok 99%-át mmc-ből szoktam állítani itt meg a start menü le volt tiltva, plusz azért itt is szinte csak azt lehetett állítgatni ami a kérdés megválaszolásához kell.
    1-2 kérdés is ki tud nagyon akasztani amikor pl ennyit írnak, hogy "xy receives an error message" de könyörgöm mi volt a hibaüzenet :F

    Plusz volt pár olyan kérdés ahol mindenáron azt sulykolták az emberbe, hogy a hálózati kapcsolatnál a repair gomb majd mindent megold. Ez szerintem hülyeség, max nagyon ritka pár esetben segít. Amúgy is csak egy ipconfig /release /renew /flushdns kombó.

    A legútálatosabb kérdéstípus meg, hogy mondd meg, hogy ebben meg abban a menüben milyen menüpont van... hát tudja a fene fejből, odamegyek és megnézem.

    Az egyik kérdést leírom amin kiakadtam, tudom nem szabad, de annyira bosszant, hogy hihetetlen, (teskingből kerestem vissza a vizsga után)

    You are employed as a network administrator at TestKing.com. The TestKing.com
    network consists of a single Active Directory domain named testking.com. All client
    computers on the TestKing.com network run Microsoft Windows Vista.
    A TestKing.com user named Dean Austin has been assigned a client computer
    named TESTKING-WS623. TESTKING-WS623 has been configured to use the
    192.168.16.35 IP address and the 255.255.255.0 Subnet mask. TESTKING-WS623
    has also been configured to use 192.168.18.3 as the DNS Server address. Following
    exhibit shows the TESTKING-WS623 IP configuration.

    You have received instruction to ensure that Dean Austin can make use of
    TESTKING-WS623 to connect to resources on other subnets.
    What should you do?
    A. You need to configure the default gateway as 192.168.16.1.
    B. You need to configure the default gateway as 192.168.16.35.
    C. You need to configure the default gateway as 192.168.18.1.
    D. You need to configure the preferred DNS server as 192.168.16.35.

    Ugyebár itt az A a helyes, mert a többi marhaság de mi a fene garantálja, hogy a 16.1 a gateway? Lehet akár 254 vagy szinte bármi a munkaállomás IP címén kívül. :W

    Áhh.. csak felidegelem magam az ilyen gyakorlattól elrugaszkodott kérdésektől.....

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák