Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz Ironizer #99533 üzenetére

    Marketing nagyon erős ágazat. Nem számít már semmi, csak minél szélesebb réteghez eljussanak.
    Amikor egy porsche reklámban azt hallom, hogy robbanómotor, vagy egy tévéreklámban azt, hogy képátmérő.... akkor tényleg elhiszem, hogy az embereket fotózás terén a FF szettekkel fogják meg.

    Nyugaton még oké, mert ott rá tud szánni 3-4000 €-t a tag, de itthon az emberek zömének kilóg a segge a gatyából, mégis veszik a drága cuccokat.
    Azt is érdemes lenne megnézni, hogy ugyanmár mit is fotóznak az újdonsült FF tulajok?!
    Esküvőzni még béna, tárgyfotózni a kiegészítő cuccokra nincs már zsé. Tájfotóknál a szobaablaknál messzebb nem jut.
    Persze az FF gyártót ez nem érdekli, mert már eladta a hardvert...jók az eladásai.

    #99532aginor
    Én már azzal is elégedett lennék, ha látnám azt a WOW kamerát az OM-S-től...
    ;]
    Mindenesetre a 40-150 f4-re kíváncsi vagyok továbbra is...
    Mondanám, hogy amíg van szerviz, addig nem félek, de ezekkel az egységárasított javításokkal se vagyok kibékülve. Gyakorlatilag annak örüljek, hogy ha beszarik a váz, akkor nagyon de nagyon szarjon be, mert így a 68k huf fillérek... igaz minél később történik meg annál hamarabb jön el az a pont, hogy a váz nem ér 68 rugót se...

    Kérdem én, ilyen szituáció esetén, amit leírtál (kvázi nagyon kicsi a kereslet oly cuccokra) mi a francért tartja az árát az új hardver?
    Mikor jön el az a pont, mikor a boltok szabadulnának az oly cuccoktól olcsóbban? Majd akkor, mikor már az oly tulajok is átmentek/visszamentek más rendszerekre?
    Én kivárok, mert a jelenlegi szettem az tökéletes nekem, ha meg roló és gazdasági totálkáros lesz a vázam, akkor "leporolom" a nikon-t, esetleg veszek egy nikon milc vázat adapterrel...(ha csak nem lesz olyan mobilom, ami hamarabb meglövi a képet tökéletesre, mielőtt én észbekapok, hogy fotózni kéne :D )

  • aginor

    addikt

    válasz Ironizer #99533 üzenetére

    Fogyasztói társadalom + vadkapitalizmus. Ezek ezt eredményezik, és amúgy valamennyi igazság van benne, de jóval kevesebb, mint amit elhitetnek. Én is sokszor megkapom egy-egy kép esetén, hogy "hú, neked biztosan jó géped van". Ami amúgy igaz, de nem a gép kelt fel hajnali négykor és ment ki január másodikán a Nagy-hideghegyre mínusz 3 fokban zuzmarás képek csinálni, ahogy a kompozícióba se sok beleszólása volt, de a témaválasztás sem az erőssége. :)

    trlala: sajnos aki nincs benne, vagy egy szint alatt van, annak ez az "IGAZSÁG" (igen, csupa nagybetűvel). Azt gondolja, hogy a felszerelés a mérvadó egy kép minőségét illetően. Ami technikai értelemben még igaz is lehet, az már más kérdés, hogy egy adott képnek hány százaléka technikai jellegű és mennyi az, amit a fotós tesz hozzá.

    MrChris: tudom, azért mondtam, hogy az aktuális csúcson kívül mindent leszarnak (ez ugye a G9 és GH5-ben kimerül). Az Oly is hasonló sajna (ott legalább cserébe a szerviz rendben van). Nem tudták 5év alatt megoldani, hogy az M5mk2 érintő kijelzője szemhez emelt géppel is működjön, amit már a kortárs M10mk2 is tudott.. :C
    Én mondjuk ez M1mk2-be is örültem volna pár új funkciónak (pl: handheld hi-res, nd szűrő, af finomhangolások/új támakövető módok). Mondjuk valamilyen szinten megértem, mert az mk3 nem lett akkora durranás, így igyekeztek köztük mesterségesen fenntartani a rést, hátha úgy több mk3-at sikerül elsózni.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

  • Hi!King

    őstag

    válasz Ironizer #99533 üzenetére

    Nem kell messzire menni, a másik topikban védelmembe vettem a "szappantartó" belépő DSLR-ek és MILC-ek létjogosultságát, minden voltam, csak fehérember nem (azóta nem járok oda). Mindezt úgy, hogy a maradék piacon még mindig nagy szeletet hasítanak a belépő szintű cserélhető objektíves gépek. Aztán persze ahogy kihal a belépő szint, úgy kihal a fényképezőgépek felhasználói körének az utánpótlása is, mert nagyon kevesen vannak, akik egy méregdrága FF géppel fogják kezdeni.

    @Thorme
    Nyugaton sem az van, hogy csak úgy 3-4 ezer dollárt bárki kiad, ha egy új hobbijához kezdőszettet vásároljon. Ha nincs barátságos áron belépő szint, akkor egyszerűen annyi történik, hogy elapad az utánpótlás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák