Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • yle_greg

    tag

    válasz aginor #99504 üzenetére

    Szerintem amivel lehetne durrantani, az az, ha a telefonokban megjelenő szoftveres lehetőségeket adoptálnák a rendes gépek hardverére. Ahogy a vörösszemcsökkentés meg a bőrsimítás alapvető elvárás lett, úgy meg kell nézni, hogy mi zajlik a telefon fronton, és ott próbálni meg előzni.

    Ezzel talán még tudnának új embereket behúzni a rendszerbe, hiszen a kamerák fejlődése lelassult, még egy GX7 is jóval többet tud, mint amit az átlagember vár, talán a Dual IS hiánya az egyedüli fájdalom, pedig kilenc éve jelent meg. KILENC ÉVE! Négy éve jelent meg a GX9, és még mindig egy brutális tudású gép.

    Aki már bent van a rendszerben egy hasonló, mondjuk 3-6 éve megjelent kamerával, miért akarna kiadni negyed-fél millió forintot? Mi az, ami megmozgatja a már a rendszerben lévő emberek fantáziáját? Nem tudom, hogy mire alapoz a Pana és a Oly/JIP. Amatőr videósokra (GH sorozat) vagy nosztalgiára (GX sorozat) vagy nagyon profi, ebből élőkre (Lumix S?) vagy mire? Az Olyval annyira sem vagyok képben, ott nem tudom, hogy melyik szériával kit akarnak megfogni. Szerintem átlag embernek mindegyik kamera egyszerűen túl jó. Cinkes, de talán még nekem is.

    Egy profi már válogat feaure set alapján is, de bevonzani új amatőröket nagy számban nem tudom, hogy melyikkel lehet. Leginkább talán az alacsony árakkal lehetne, akár mint a nyomtatónál. Olcsó nyomtató, drága patron, hiszen úgyis veszel hozzá jó párat. Itt olcsó(bb) gépváz és drágább obival lehetne ezt megoldani. Ha mindkettő drága, akkor az átlagember összeadja, és vesz inkább egy LX100 II gépet, benne az ekv. 24-75/f1.7-2.8 as obival ha jót akar, vagy egy újabb telefont, ha nem akar két bizbaszt cipelni, vagy lány.

    Lehet a telefonok ellen menni a palacsinta 20/1.7 -el, meg lehet a videósok popsiját fényesre nyalni a 10-25 és 25-50 f1.7 -es zoomokkal, ebben a rendszerben nekem ez tetszik, hogy nem köti meg a kezemet. Ha akarom lehetek minimalista a palacsinta 12-32 -vel, de rákészülve akár madarat is lőhetek a 100-300 -al, illetve ha nem zavar a súlya, mert beltér, akkor garmadával van nagy, fényerős objektív is a palettán. De én már itt vagyok vagy 5 éve, (tudom, fenekemen a tojáshéj) de új embert belerángatni ebbe nem könnyű, hiszen lefedni a szélest, a telét, és a fényerőset is, nem kis pénz. És az összes reklám azt harsogja, ahogy a legújabb telefon már olyan jó mint a DSLR, (persze, verőfényben és szökőnapon) és benne a kinyalt hajú esküvőfotós is rózsaszín iTelefonnal nyomja vakító vigyorral, hát innen nehéz valakivel elhitetni, hogy nem úgy van az. És hogy az a fél milla amit előbb-utóbb biztosan ki fog adni, az megéri. Mert amúgy az utca emberének valószínűleg nem is éri meg.

    Nem tudom, hogy a Pana / Oly / JIP meg akar-e szólítani széles tömegeket. Szerintem nem.
    Akkor viszont a meglévők megtartása jön, de azt hogy? Hiszen nem akarom lecserélni a 4-5 éves kamerámat. Csak profi felhasználóból pedig van elég, aki valami új feature miatt megteszi? Elég annyi vásárló? Ezt nem tudom, de nem hinném.

    De szerintem ha nem mennek rá a szoftveres vonalra, akkor hamar majdhogynem analóggá fog válni a kezünkben a digitális kamera, amikor a kanyarban beelőznek az AI -val felturbózott telefonok.

    [ Szerkesztve ]

    A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

Új hozzászólás Aktív témák