Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Throme

    veterán

    válasz TabiTom84 #99112 üzenetére

    Nekem MFT-n belül GF7 (a tiéd elődje) és egy oly EM10 mk2 vázam van. Képminőségben nem tudnék egy vakteszten különbséget mondani.
    Inkább az üvegen múlik szvsz.
    Egy G80-nal funkciókban előrelépsz. Egy 14-140-nel valóban kényelmetlen lehet a GX800.
    GF7-ben azt szeretem, hogy egy 12-32 kitobival gyakorlatilag zsebrevágható!

  • yle_greg

    tag

    válasz TabiTom84 #99112 üzenetére

    A 14-140 -et én nem cserélném le, de ez persze szubjektív.
    Itt írtam róla, hogy miért olyan átkozottul jó: https://prohardver.hu/tema/micro_four_thirds/hsz_98519-98519.html

    Szerintem gondold végig, hogy milyen helyzetekben szoktál illetve tervezel fotózni, mert erről nem tudunk, így a tanácsaink nem biztos, hogy kompatibilisek az igényeiddel.

    Ha a 12-60 -on az f2.8 -as szériára gondoltál, vagyis záridőt/DoF -ot szeretnél csökkenteni, az működhet, de a 12-60 az nagyobb és nehezebb mint a 14-140, így a "nem mutat valami jól" és a "kényelmetlen a fogása" kitételek csak még erősebbek lennének.

    Hogy egy gép mivel mutat jól, abban különbözhetünk. Én Sullivan "Form follows function" mondását sokra tartom, így kevésbé zavarnak azok a látványelemek amik talán nem szokásosak, de megvan a maguk oka.

    A kényelmetlen fogás az viszont nem vicc, mert ha az ember nem tudja jól fogni (ezért kényelmetlen) akkor kicsúszhat egy rossz kéz váltás közben, és a fényképezőgépek aerodinamikája csapnivaló, nem tudnak siklani és finoman landolni. Erre a problémára én nem másik obit javaslok, hanem egy grip -et, iszonyat hasznos.

    Szerintem ami neked kell az egy grip,hogy jó legyen fogni a gépet, és egy vasaltcipő, hogy legyen mivel belelépni azok torkába akik lefitymálják a 14-140 -et. Egyébként ez egy meglepően kis obi, szóval szerintem nem néz ki hülyén egy kis gépvázon sem, de oké, szépészeti véleményt ne tőlem kérj. :-)

    Szerintem egy plusz obi kéne neked, a 14-140 mellé, de hogy milyen, az attól függ, hogy mi az elvárás vele szemben. A kis gépváz szinte ordít a palacsinta obikért, pl, egy 12-32, ezzel szolidan nézhet ki az ember egy társasági összejövetelen. De rátehetsz egy fényerős prime-ot is, vagy az előző két funkciót egyben, a Pana 20 f1.7 -re sokan esküsznek ebben a fórumban is (nekem nincs) ha ez a gyutáv hasznos neked.

    A hosszabbra látó üvegek, főleg, ha fényerőt is szeretnék már mind nagyok, nagyobbak mint a 14-140, szóval azzal nem lennél előbbre. Szerintem.

    A nyelvtannaciknak uzenem, hogy en trafok, te trafsz, o pedig trafik. Erted? Igen? Akkor ez kiallta a gyakorlat probajat, karoghatsz amit csak akarsz. :-)

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz TabiTom84 #99112 üzenetére

    Nekem volt mindkettő (Lumix 12-60 és 14-140), a 14-140 még meg is van, abból is a III-as változat. Szinte ugyanakkora és ugyanolyan nehéz a 12-60, szóval a méret miatt ne válts. Mondjuk szerintem más miatt se. Nagyon jó az a 14-140, nem véletlenül azt tartottam meg. Optikailag nincs gond a 12-60-nal sem, jó kis obi, főleg a (használt) árához képest, de nekem rövid volt a tele vége. Plusz ugye amíg a 14-140 60 mm-en - azt hiszem - f/4.5, addig a 12-60 már f/5.6, sőt, már előbb is. Majdnem egy egész fényérték a különbség. Nem mindegy. A 12-es induló picit hiányzott a 14-140-en, de meg lehet szokni. Később meg lett egy 12-35 II is, azzal visszakaptam az ekv. 24 mm-t, plusz megjött a fényerő is. :)

    Ha a lehető legjobb, legkényelmesebb fogás kellene MFT-n, akkor G9-et kellene venned, de az meg már gondolom, brutál nagy lenne számodra. :)

    ELADÓ Sony FE 35 mm F1.8 (SEL35F18F): https://tinyurl.com/4ezkswbw

Új hozzászólás Aktív témák