Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _q

    addikt

    válasz vond #90837 üzenetére

    A kompromisszumot az objektív árra értettem. Canon objektívek egész jó áron vannak panasonic-hoz képest. Lehet csak az stabilizálás hiánya miatt ha az említett 70-200-ról beszélünk.

    Egész alakos képre gondoltam (egész alakos portré ha van ilyen), aminek a háttere szépen elmosott. Most a linkelt 2 gyújtótávolságot összehasonlítva egész alakosnál 5.6m vs 18m lenne a távolság ami kellene :D

    Ha meg nem kell a 140mm, mert mondjuk egy mólós esetet fotóznék, akkor tegyük fel kell 74 mm , 10 méter. Itt viszont nem lesz meg a kellő bokeh, de a 42.5 mm meg távolságban kevés. Nehezebb, mint gondoltam vagy csak nem látom még teljesen át a helyzetet.

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz vond #90837 üzenetére

    Azért az nem úgy van, hogy vegyél nagy telét (meg PMR rádiót) portrézni mert jól mossa a hátteret. A perspektívát és az ebből adódó torzításokat kizárólag az határozza meg, hogy honnan nézed (fotózod) a témát. Tehát ha hátrébb kényszerít az objektíved, nem lesz jó a perspektíva és a kép sem.

    _q: Ebben a rendszerben megfizethetően el lehet érni egy adott mértékű háttérmosást. Sok pénzért nagyobbat, de még mindig nem lesz akkora mint FF vagy nagyobb szenzoros gép esetén. Ha neked nem kell a háttér a képre, vagy a modellnek elég a szeme élesen, az orra meg a füle kit érdekel, akkor legolcsóbb az lesz, ha vázat veszel másikat, nem pedig más rendszer objektívjeit próbálod meg felkínlódni, amitől semmivel nem jutsz előrébb, mint az m4/3 sajátjaival. De az is lehet, hogy van már olyan mobil, amelyik a számos kamerája meg a lézeres távolságmérő és a mesterséges intelligencia segítségével szoftveresen elmossa a hátteret úgy, mintha f/0,7-es objektívet tennél FF vázra.

    [ Szerkesztve ]

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Új hozzászólás Aktív témák