Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz somasz #71593 üzenetére

    "Ti mit tartanátok meg, mit vennétek? :F"

    Mivel mind mások vagyunk, ezért ez nem biztos, hogy támpont :)
    Ha nem jön ki a közeljövőben semmi nagyon csábító, akkor egy EM5m2 vagy EM1 és 12-40 még a terv. 20, 45, 9-18 a leggyakrabban használtak nálam, ilyen sorrendben; van még 25 f1.4 koncertekre, 14-150 kirándulni, 12-32, 7.5, 17 f1.8, 12-50 (meg pár manuál Minolta MD). A 14-150-est sietős turistáskodni vettem a 14-140 mk2 helyett, mert olcsóbb, széles oldalon kicsit élesebb volt és nem kottyogott benne a stabi (amitől frászt kaptam néha). A fixek cserélgetése pár éve még engem is zavart, de egy ideje már fel se tűnik, a képminőségért cserébe megéri. A 14-150-est ma már csak akkor viszem, ha 45-nél lényegesen hosszabb kell, de ott sajnos gyenge (90 fölött eléggé kenődik). Volt 40-150-em, az végig élesebb, kicsit sajnálom, hogy a 14-140-ért eladtam, de lehet, hogy újra veszek egyet, amilyen olcsón mennek. A 17 nálam a leggyengébb láncszem, hiába az ekv. 35 a preferált látószögem, az obi nem elég éles, és az enyém néha csúnya optikai hibákat produkál. A 12-50 a másik, optikailag gyengébb a többi zoomomnál (talán a 14-150-nél nem), csak az időjárás-állósága miatt van még meg. A halszemet a 9-18 óta nagyon ritkán használom, csillagfotózásnál is csak időnként.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • k1csi

    senior tag

    válasz somasz #71593 üzenetére

    Bocsánat, lehet, hogy félreérthetően fogalmaztam, szóval a repro kontextusban értettem, hogy a 12-40 kiválthatja a fixeket. Globálisan ez tényleg nagyon preferenciafüggő. Nálam tuti nem váltaná ki, talán a 12 f/2 kivételével, azt is legfőképpen, ha cserélni tudnám elfogadható árú/méretű 9 f/2.8-ra (úgy, hogy a nagylátó annyira nem a világom).
    Bár tény, hogy alapból a 12-40 van az E-M1-en, de nem érzem nyűgnek, ha cserélni kell a 20 1.7 vagy a 45 1.8-ra.
    Sőt valójában a 20-as AF sebessége sem zavart igazán (igaz nem volt lassabb AF-es vázam).
    Egyébként egész jó obi szetted van, szóval ha zavar a sok csere (és tényleg szükség van rá) lehet, hogy valami kisebb olcsóbb másodváz valójában a megoldás.
    De tényleg csak te tudhatod mi felel meg legjobban az igényeidnek. A 12-40 tényleg jó, de már messze nem pici.

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • gorgo

    őstag

    válasz somasz #71593 üzenetére

    itt egy páran már megfutottuk a köröket m43-ban obi-hörcsögösködéssel :) Nincs szent grál. Akármilyen összeállításnál lesz ami majd nem fog tetszeni. Ha sok az a baj, ha nagy az a baj, ha kicsi, akkor kompromisszumos, stb. Ha cserélgetni kell azabaj, ha nem kell cserélgetni azabaj. :DDD
    Nekem most ez van: EM5+ 12-40; 25/1.4; 45/1.8 / halszem. És mégsem használom őket, azon agyalok nap mint nap hogy eladom, mert jórészt a Fuji fixeket használom. (csak ott nincs zoomom, nincs stabim, amik olykor hasznosak). A 12-40 tényleg pazar, de azért igen méretes példány.
    Távlati cél: GM5 + 1-2 _kicsi_ obi, meg Fuji. Szal lehet, hogy kiteszem a 12-40-et eladósorba.

    "Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

Új hozzászólás Aktív témák