Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jmakk

    őstag

    válasz Mercutio_ #56915 üzenetére

    Vázra én sem szeretek sokat költeni, tudván hogy másfél éven belül már felét sem éri. Ezért nincs X-T1-m. Az E-M10-t még újan vettem, de az volt az utsó. Fél év után adtam el és annyit buktam rajta, mint amennyiért az X-A1-t használtam vettem. Nem hiába, aki madgie tetteit követi, az készüljön fel a vele járó "sales krach"-ra is. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz Mercutio_ #56915 üzenetére

    Azért ahogy a Leica "továbbítja a filmet" az beszarás :K Egyik gép sem adja azt az érzést amikor kézbe fogod. Jók ezek a találkozók, mert nincs az a tecső teszt vagy pixelkukkoló oldal amit olvasva megfogalmazódik benned egy ilyen életérzés. Sőt előszeretettel kifigurázzák, hogy csak egy piros pötty amivel több mint valami kifutott váz. Hát nem :( . Egyértelmű, hogy nem tudom megfizetni, de nem sajnálnám érte a pénzt ha lenne miből.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Mercutio_ #56915 üzenetére

    Tetszik ez a flame, ami megy a mostani-előző rendszerem és a leendő között :D De felesleges. Tök más a kettő, ahogy mindketten tudjátok is.

    Az elvem egyszerű: az Olympustól megkapom azt, ami rá van írva és elvárhatok tőle. 16MP, zaj olyan amilyen (dpreview stb, rahedli mintakép a neten), cserébe pofám leszakadt, milyen pontos az arcfelismerő alapú fókusza. A 800 meg egy tükrös behemót, a baj nem ezzel van, hanem ami minden tükrössel: szar a fázisalapú fókuszrendszer olyan üvegpalettához, aminek a fele shiftel és ez lehet, korábban, a régi 6-8-10-12-16 megapixeles időkben rohadtul nem számítottak (sok fotósnak ma sem, mert vagy vak, vagy igénytelen), de 36-nál nagyon is, mert nem azért vesz az ember ennyi megapixelt, 820-ért újonnan, csak vázat, meg rá üveget többszázért, hogy utána az rájöjjön, az AF egy kuka ehhez a felbontáshoz, az egészalakos modellt meglőve, belenagyítva, jön a homály.

    Ismétlem, ez inkább technológiai hátránya a tükrösöknek, nem blame-elni akarok bármilyen Nikon v Canon vagy Pentax stb. egyéb tükrös vázat. :N Csak kapjam azt, amiért fizetek, és 1.x millió HUF kint sem aprópénz már egy németnek (bár tény, hogy apróbb, mint nekem mondjuk). Ezért már elvárhatom, hogy az AF ultra tű borotvára lőjön minden üveggel, amit rácsavarok (most itt nem az utolsó szutyok optikákról beszélek, meg a konverteres bohóckodásokról, hanem a többszázezer Ft-os Nikkor 85 1.4G-ről, 1.8G-ről, 50 1.4G, 1.8G, Canonnál ott a 24-70 f/4L IS USM díszpinty, L-et rá mert rakni a Canon arra az ipari hulladékra, ami akkorát shiftel rekeszelésre, L-es professzionális létére, hogy komolyan azt hiszem, a Canon teljesen hülyére veszi a felhasználóit és még sorolhatnám, a lista hosszú). Csak hogy értse, aki nem tudja, mi a focus shift: [link] (Mert rájöttem, sokan nem tudják. Azt hiszik, az AF rendszerhez van köze. Dehogyis. MF-nél is jelentkezik).

    Az OM-D E-M1-et kézbe vettem a 75 1.8-cal, kimentem kedvenc kis modellemmel kis őszi géptesztes fun-ra és 10-ből 10-szer így talált be a fókusz az arcra, szemekre, hát pofám leszakadt. Mindezt keresőből is, csípőből is (kihajtható kijelző), vagy talajszintből is félalakoztam fel, ahogy ül egy padon, aaaaa bakker csak vigyorogtam egész idő alatt, úristen, mi történik, hogy minden kép sikerül.. A zaj kicsit ünneprontó, de kicsi a szenzor ugye, viszont megtanultam szűrni szépen és ez így nekem elsőre azt mondom, több élvezetet okoz ötödannyi pénzért, mint a tank a tank üvegekkel, ami néha félrelő.

    Az Oly teszi a dolgát, na. 2-3 év és szépen beverik a tükrös gyártók koporsójába a szöget a milcek, úgy fejldődnek a szenzorok, a félvezető ipar.

    Sony A7R lett volna az első, D800-hoz hasonló felbontást kínáló üveg, de a szenzora gyengébb (valami miatt), illetve az első redőny mechanikus és a pici vázat hajlamos berázni, ettől zeng a net. A kisebbik tesó A7-et próbáltam Sony mintaboltban egy órán át lődözve a Westendben a sok hülyeséget, annak is gyengébb a szenzora, mint a D600/610-é, én nem tudom, hol cseszikéli így el a Sony, holott ő gyárt szenzort a két említett Nikonba, de zajban mindegyik Sony szarabb. Az A7-ek pedig irdatlant laggoltak EVF-ben, kezelés abszolút nem reszponzív (tele laggal az is), úristen, hol az instant reakciók ?

    A kis Oly-t kézbe vettem és abszolút laggmentes EVF, full instant gombok, kezelés, atomprecíz AF, hajjaj. ÉLMÉNY. Nem szenvedés, hanem ÉLMÉNY volt vele lőni és az eredmény is váóóó. A Sony-snak pedig megköszöntem a próbát, azt is úgy kellett kikönyörögnöm, az Oly meg két kézzel rángat be, hogy teszteljem 1 hétig a váz+obi kombóikat..

    Hogy ne legyen flame, vagy ne folytatódjon: csillió + 1 előnye van az említett tankoknak a kis Oly-kkal szemben. De nekem egyikre sincs szükségem :N Nem low light-ozok, nem gyorstüzelek, nem intenzív követőfókuszos sportfotós vagyok, nem természetfotós, semmi ilyen. Szóval peace minden tükörbarátnak, nekem mások az igényeim, ennyi. (És erre most kellett rájönnöm sajnos). Na meg nem vetetem magam többször palira sem a CaNikonnal..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák