Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flashcash

    Közösségépítő

    válasz _BM_ #9273 üzenetére

    Idős ismerős pénz kezelési tapasztalatok.

    1, a pénz az OTP-ben van mert csak az megbízható
    2, menjünk be a bankba és kérjük a reklámban látott akciós 7,X%-os kamatot neki
    3, a bankban mondták természeten, hogy csak kék hajú ügyfelek, csak újonnan hozott megtakarításaira és minimum 4 csoportos átutalás stb. stb. mellett érvényes az a kamat, egyébként tudnak adni 3%-ot
    4, megszületett a végkövetkeztetés: a bankból ki kell venni a pénzt ha csak ennyit adnak, akkor ne használják a pénzt -> kispárnás tárolás

  • lajafix

    addikt

    válasz _BM_ #9273 üzenetére

    "Szerintem nem volt jelentős lakossági pénz a tőzsdén a 90-es években, de mindegy."
    Dehogynem! Ha láttad volna hogy tülekedtek sokan pl. MOLért(valami 40 darab jutott per jegyzés és kopasz csórikám nem értette, hogy hiába jegyzett sokmillióért, / főre ment a licit a "zigazság" jegyében, persze a többség mint én 2 rugóért állt sorba és az átruházásit a pénz átvételekor aláírtuk ). Persze ezek az emberek érezték hogy miből lehet pénzt csinálni, s épp ezek nem tartották és nem tartják a pénzüket betétben.

    Az pedig egyértelműen hihetetlen, amit írsz a kádárkori betétekről! :( Ez alapján egy jól prosperáló gazdaságot hagytunk ott 90ben rengeteg jól gazdálkodó emberrel akik hosszútávon képesek voltak megtakarítani! NE humorizálj velem kérlek, ez a topik nem arról szól.

    "Jelenleg 50 ezer olyan bankbetét van, melynek egyenkénti értéke meghaladja az oba-limitet, és kábé ugyanennyi, amely súrolja"
    Nem tudom honnan van ez az adat, de 2700 milliárd nem nagy pénz. Pont te mondod hogy ezek életvitelszerűen bankban ülnek, ebből nem lesz ingatlanpiaci bumm! és nem is volt.

    "Teljesen korrekt és igaz, amit írsz, de nem így működik a világ"
    :( Igy működik, még nálunk is. Teljesen fals elképzelésed van a magyar többségről: egyszer azt mondod hogy betétgyűjtők, másszor meg kockázatkeresők. Ráadásul tömegesen? Ez alapján Svájcnak kellene HUF hitel válságban remegnie, nem fordítva.

    Rock'n Roll

  • viharhozo

    addikt

    válasz _BM_ #9273 üzenetére

    Ami pedig az infláció alatti kamatot illeti, igazad van. Mindig alatta volt, de a betétesek zöme nem így gondolkodik.

    ??? A beteti kamatok az elmult tizenot evben egy-ket nagyon rovid idoszakot leszamitva mindig meghaladtak az inflaciot. Epp ez a baj, emiatt nem lehet normalisan finanszirozni a vallalkozasokat.

    Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Új hozzászólás Aktív témák