Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HussarF

    addikt

    válasz favagoJoska #89356 üzenetére

    A pénzügyminiszter kiemelte, hogy még ezzel a mostani kibocsátással együtt is 30% alatt maradt az államadósság devizaaránya.

    Nyilván nagyobb kamatra kell kibocsátani, mnit az amcsik, különben minek vennének magyar kötvényt, ha ugyanolyan kamatra amerikait tudnak? :)
    Decemberben meg elmondta már Orbán világosan, hogy ő fizet inkább többet, csak ne mondja meg neki senki. Nincs itt zsákbamacska.

    #89358 Ringman
    Hát igen, úgy értettem.

    [ Szerkesztve ]

  • #31733248

    törölt tag

    válasz favagoJoska #89356 üzenetére

    "A majdnem kamatmentes EU-s hitelekről amikről meg le akart mondani régebben orbán már ne is beszéljünk."

    Mert ez nem piaci hitel és csak feltételekkel jár. A gyermekvédelmi törvénytől a korrupcióellenes hatóságig ívelő politikai kívánságokon túl például azzal, hogy közösen vállalunk felelősséget a felvett hitelért, miközben a dél-európai államok erősen eladósodtak és gyorsan haladnak a fizetésképtelenség felé, ha szarba kerülnek, helyettük is fizetünk. Csak a nagyságrendek érzékeltetése végett: az eurozóna államadósságának minden negyedik eurója olasz államadósság, szóval nem valami aprópénzről beszélünk. Ez szinte mindig "kifelejtődik" valamiért az Európai Bizottsággal mindig mindenben egyetértő médiumok cikkeiből.

    "Egyébként hogy állunk most az államadósággal, épül szépen vissza a devizaadósság?"

    25 százalék a devizaadósság, ez 2010 előtt, a balliberális kormányzás alatt nőtt durván 20 százalékkal, 2010 óta pedig csökkent kb. ugyanennyivel. Amit az elmúlt 2-3 évben láttál, az a devizaadósság refinanszírozása volt, ettől függetlenül nyilván nőhet a devizaadósság.

    "Ha igaz amit Hadházy ír akkor azért tőlünk kevésbé illiberális országok amik nem az USA (hanem Szlovákia pl.) nem fizetnek ekkora felárat mint mi."

    Az igaz, de nem az illiberális kurzus miatt, hanem azért, mert - hozzánk hasonlóan - nem túl magas az államadósságuk és az eurozónához tartoznak. De mondjuk Olaszországban volt már 7 százalék feletti hozam is a 10 éves papíroknál, holott ők is az eurozóna tagjai.

    attiati

    "A két legnagyobb súlyú s&p komponens is elkezdett szépen esni.
    Apple új lokális mélypont."

    Sajnos nem meglepő, valószínűleg még az új iPhone-széria bemutatása után is folytatódni fog az esés, amint a piac szembesül a várhatóan gyenge értékesítési adatokkal. Nem ez lesz a befektetők kedvenc éve, mint ahogyan a tavalyi sem volt az.

Új hozzászólás Aktív témák