Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz ViceRoy #62791 üzenetére

    :F ez évek óta nyilt konfliktus, még csak nem is egy Grúz... féle "befagyott". Donyeckbe, luhanskban és persze Krímben is pedig már ott vannak az oroszok. Ezek a területek de facto már nem Ukrajnához tartoznak. Az teljesen mindegy, hogy mennyire van ez a NY/Oroszok által el nem/el ismerve.

    Én anno azt tippeltem, hogy nem áll úgy az orosz gazdaság, hogy krím. Aztán úgy, hogy Donyeck, Luhansk... Tévedtem. Nem abban, hogy hogy áll, jó, rossz hanem, hogy ez nem szempont. A Putyini államot egyértelműen nem érdekli. Az Orosz agitprop pedig simán elad otthon bármit. Nem azt, hogy ez nem rossz hanem, hogy ez mennyire jó. Ha elindulnak a hadműveletek jönnek a szankciók szegényebb lesz "mindenki" és rengeteg orosz koporsó is lesz. Persze hivatalosan, médiában nulla koporsó. A nélkülözést pedig mindig is nagyon jól eladták. Menni fognak a fanfárok és simán mehet sött imo fog ettől Putyin népszerüsége újabb csúcsra menni. A politikust/politikának pedig ez sokkal fontosabb és kb leszarja, hogy sok gyerek jön haza koporsóban és hogy mégszegényebb lett a plebsz. Az Orosz birodalmi gondolkodásban ez nem szempont.

    tőzsde... vonatkozásban sztem ez mérsékelten van beárazva. Nekem még mindig nem egyértelmű és a mekkorát. Ukrajna területileg nagy jóval ~70% al nagyobb mint Németország, az elfoglalandó területeken már egyértelműen Ukrán többség van, az elmúlt években az Ukránok nagyvárosokban (is) szisztematikusan készültek az Orosz agresszióra... Ukrajna egésze egy körben még az Orosz hadseregnek is kemény dió lenne. Vszeg megint egy nagy darabra mennének egy befagyott nekik kedvező helyzettel. Aztán tovább... na és ez is nagyon nem mindegy tőzsde vonalon.

    hamár belementem egy link az 1994es Budapesti memorandumról.[link] Irtózatos hiba volt Ukrajna részéről lemondani az atomfegyverekről annak cserébe, hogy Oroszo (is) garanciákat adott Ukrajna területi integritására nézve.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák