Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lex Icon

    senior tag

    válasz gg07 #57296 üzenetére

    Tudom milyen a konzervatív befektetés. De az unalmas és lassú. Ma mindenki 2 perc akar meggazdagodni. Én tudom, hogy erre kevés az esély és nem ez a fenntartható.

    Ilyesmiről szó sincs. Napi kereskedéssel is lehet pénzt keresni természetesen, senki nem állítja az ellenkezőjét, de ennek is meg van a módszere. A daytrade nem arról szól, hogy nagy "okosan" megpróbálod kitalálni, mibe kell rakni a pénzt és reménykedsz, mert az tényleg lutri. A profik azt csinálják (jó esetben és leegyszerűsítve), hogy folyamatos elemzések mellett "folyamatosan" adnak és vesznek. A nyereség nem abból jön, hogy sikerült a tutiba nyúlni, mert annak nem elég jó az esélye, hanem abból, hogy 100 kötésből 50-nél több lesz nyereséges és ebből következik, hogy ugyan 50-nél kevesebb lesz a bukó kötés, de mindenképp egy jelentős szám.Természetesen minden kötésnél hozam/kockázat elemzést, stop-okat, és hozamszinteket kell meghatározni. A hozamnál se várják meg, míg bukó lesz, hanem ha elérte a hozamcélt, akkor elad.
    Tehát statisztikailag kell nyerni, nem jóslással.

    [ Szerkesztve ]

  • mgoogyi

    Topikgazda

    válasz gg07 #57296 üzenetére

    “If investing is entertaining, if you're having fun, you're probably not making any money. Good investing is boring.” ~ George Soros

    "Ma mindenki 2 perc akar meggazdagodni."
    Hát az öreg hiba.

    "De azt az illúziót érezem, hogy valami rèszese vagyok és hátha jó cégbe, projektbe tettem a pénzt."
    Ez érthető, hogy jó érzés. Miért nem próbálod meg azt, hogy a hosszú távra befektetendő pénzed 10%-val veszel egyedi részvényéket, kriptót, egyéb izgalmas dolgokat, a többit meg unalmasan fekteted be?

Új hozzászólás Aktív témák