Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz attiati #3825 üzenetére

    igazából az embert az viszi előre, ha tanul a hibáiból. :D
    mostani fejemmel már tudom, hogy jobb helyre is tehettem volna a pénzemet.
    az elején én is azt hittem, hogy teljesen leképezi az indexet, de itt hibát követtem el, mert hinni a templomban kell. :D akkor már 1 hónapja ment a chinamax, és 1 hónapra visszamenőleg megnézhettem volna a százalékos arányokat, és akkor kiderült volna, hogy nem 100%-ig követi. ehelyett csak a grafikon alakját néztem, az végülis stimmelt.
    hogy mit várok? ez tegnap nekem is pont eszembe jutott. ha az eddigieket nézem, akkor ahhoz, hogy éves 12%-ot hozzon, a HSCEI-nek legalább 25-30%-ot kéne emelkednie. ez pedig elég vszínűtlen.
    szóval egyelőre megy az agyalás. az a pénz amit oda betettem nem hiányzik, de nyilván okosabb lenne olyan helyre tenni, ahol termel vmit. egyébként nem 20, hanem 10 év van a lejáratig.

    szerk: ma nyitom meg a hozamplázás számlámat. eléggé afelé hajlok, hogy lecsippentek annyit a chinamaxból, hogy megmaradjon az 500k az szja visszaigénylés miatt, a lecsippentett részt meg átcsoportosítom a hozamplázára. egyébként valszeg majdnem az egészet kiszedném, ha nem járna érte büntetés, ez most júli. 1-től mínusz 14% (most még 15%).

    szerk2: remélem ebben a befektetősdiben nem leszek olyan szerencsétlen, mint az edzésben, ott is mindig mondom, hogy mások tanuljanak az én hibáimból. :D

    [ Szerkesztve ]

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák