Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerii

    addikt

    válasz Ixion77 #35884 üzenetére

    Talán a legnagyobb befolyásoló tényező a cégeknél a normális megközelíthetőség, autópálya megléte. Nem hiába épít most a fidesz egy csomó autópályát, csak ezzel elkéstek 10-15 évet. Legjobb példa a 4-es és az Alföld kapcsolata. A kutya nem megy oda céget alapítani, pedig munkaerő baromi sok volt 10 éve. Azóta én és a 22000-es városból 6000 egyén húzott el, na hova... Budapestre, illetve Németországba. Miért, mert nem volt nem hogy távlati, de közeli jövőkép sem. Egy diákvárosból szellemváros lett, péntek este senki, de konkrétan senki nincs a város utcáin, ahol 10 éve mi éltünk.
    Hogy a topichoz is kapcsolódjon:
    Az ingatlanárak a béka segge alatt, az üzlethelyiségek üresek, pusztul minden. Ha nem lennének termőföldek simán kitehetnék a Borsod megye táblát.
    Na ezt hogy fogják megfordítani egy most épülő úttal? Néztem mérnöki állást, 50km körzetben 2 volt, az is mezőgazdasági karbantartó. Ilyen mezőnyben mégis mennyit kapnék, mennyire pattoghatnék, ha nem tetszik valami? Konkrétan akinek ott most van állása, az rabszolga. A házát évek és ár alatt eladva leléphet, de ki fog odaköltözni, és miért?

    Kíváncsi lennék ki mit gondol, mert ezt a rohadt nagy vízfejűséget nem hiszem hogy bírni fogja a gazdaság/cégek/fizetések/emberek idegei/infrastruktúra. Pest megye is lassan élhetetlen ezzel az agglomerációs függéssel.

    Na és akkor a topichoz a kérdésem hogy a házeladásból befolyt összeget mibe fektessem? Valaki régebben a lakás vétel/bérlés témában elég jól leírta, hogy az összeget jól befektetve a bérlés nem lenne kidobott pénz mellette, csak nem találom sehol.

  • Mercutio_

    félisten

    válasz Ixion77 #35884 üzenetére

    Talán még a megyeszékhelyek némelyike menthető lenne egy értelmes hosszú távú kormányzati koncepcióval.

    Pont erről beszéltem. És egy élő megyeszékhely a környező falvakra is jó hatással lehet.

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Új hozzászólás Aktív témák