Új hozzászólás Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    válasz gabranek #12 üzenetére

    Hát én gyalog hordtam az újságot, és nem úsztam meg, kétszer is elkaptak :) Szerencsére nem a ''földre döntöm, marcangolom'' receptet követték, csak úgy jól odakaptak, úgyhogy vérzett ugyan, de a farmert szerencsére nem szakította át egyik sem. Egyik egy kis porbafingó puli volt, másik németjuhász. A puli gazdája, egy balf*sz öregasszony ott állt fél méterre, és mikor már javában a lábamat fogtam, közölte, hogy ne féljek, nem harap, különben meg azért kutya hogy ugasson. Na annak az öreglánynak onnantól jó messzire le kellett mennie az újságért :DDD
    Ettől függetlenül én nem félek a kutyáktól és nem is utálom őket. A kutyától nem lehet elvárni, hogy úgy uralkodjon az ösztönein, mint egy ember. A gazda feladata, hogy résen legyen és kordában tartsa ha kijön belőle a ragadozó. Az áldozatok részben igenis felelősek, de nem tehetnek róla. Bizonyos viselkedésminták ösztönösen kiváltják a támadást. Pl fejvesztett menekülés. A kutyák állítólag megérzik a gyenge, rettegő egyedeket és zsákmányként kezelik. Ezzel a gazdának kéne tisztában lenni és óvintézkedésekkel élni ez ellen. Póráz, szájkosár, stb. A támadást elkövető kutya gazdáját kéne nagyon-nagyon súlyosan büntetni, nem a kutyát.

    Én a belvárosban lakom, egy körfolyosós ház 3. emeletén. Tavaly purcant ki a szomszédék bazinagy kutyája, ami naphosszat egy darab kötélre kötve vonyított a körfolyosón. Soha nem örülök egy állat pusztulásának, de ez az eset kivétel volt. Erre nem szereztek most egy másik, hasonlóan nagy dögöt? Ugyanúgy sínylődni fog, mint az előző. Én az ilyeneknek hatóságilag tiltanám be a kutyatartást.

    Röviden összefoglalva ezt a sok maszlagot: a kutyatartás felelősség. Ez sokaknak nem jut el a csökött agyáig, és sajnos nem is verik bele a törvény szigorával.

Új hozzászólás Aktív témák