Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz attiLANte #1249 üzenetére

    "Engedd meg, hogy ezt ne vegyem komolyan: ha tényleg csak egy ellenállás meg egy kapcsoló lenne, akkor már a codegányba is beletömték volna..."
    Nem így értettem.
    Éppen az általad linkelt [Csaba_20_ cikk egyik képét citálnám ide] .
    A "PFC" részen belül van az áramkorlátozó ellenállás. A kapcsoló FETen is alakul hővé némi veszteségi teljesítmény, és a PFC tekercse sem szupravezetőből van. Ezek veszteségeit lehet modellezni egy soros ellenállással. Ilyen egy "hagyományos" tápban nincs, és nyilván nem növeli a hatásfokot.
    Én is idéznék egy cikket:
    "Javítja-e a tápunk hatásfokát? Nem.
    Belátható, hogy egy adott konstrukciójú tápnak van valamennyi vesztesége, ezt mi még csak megtoldottuk néhány alkatrésszel, amik csak növelik a melegedő alkatrészek számát, vagyis inkább romlik a hatásfok."
    [link]

    "Szerinted ez reális?"
    Ez végre egy figyelemre méltó érv!
    Főként, hogy a majdnem tökugyanolyan AP400x sokkal rosszabb hatásfokot produkál, mint a testvérkéje. (És a 30W-os eltérés szinte minden terhelésnél megmarad.)

    Rendben, a teszt hitele megingott, majd megpróbálok utánajárni a valóságnak.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz attiLANte #1249 üzenetére

    "Lehet, hogy a Codegenék ebben is megelőzték a korukat - talán már az univerzum szabadenergiáját is hasznosítják. Uhh! A többiek megint csak kapaszkodhatnak utánuk..."

    Méricskéltem egy kicsit. Hálózatról felvett hatásos teljesítmény, Conrados EM3000 teljesítménymérővel mérve. Ugyanaz a gép, ugyanolyan üzemállapot, csak a tápokat cserélgettem:

    (A Vargáné kb. 7 éves, a Codegen ~3, a Chieftek aktív PFC-s és 4 éves, az FSP pedig passzív és pár hónapos.

    Tehát valamit mégiscsak tudhat a Codegen, hogy ilyen jó a hatásfoka.

    [ Szerkesztve ]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák