Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sss

    senior tag

    válasz zenitke #329 üzenetére

    Szóval ha usb-ről akarunk bootolni, és arról memtestet futtatni akkor le kell szedni a memtestet innen: [link] ezt a verziót: "Download - Pre-Compiled EXE file for USB Key (Pure DOS)".
    Aztán kell egy üres pendrive. Itt van egy angol nyelvű leírás, hogy mit kell csinálni: [link]
    Tehát magyarul: le kell szedni a HP USB Disk Format Tool, és néhány win98 fájlt.
    Aztán el kell indítani a HP format tool programot, ki kell választani a pendrive-ot, és a fájlrendszert fat32-re kell átállítani.
    Ki kell pipálni a bootable disk mezőt, és meg kell adni a letöltött win98 fájlokat.
    Miután megformázta a pendrive-ot, elvileg 3 fájl lesz rajta: command.com, io.sys, msdos.sys (Ha cd-rom támogatást is szeretnénk, akkor még pár fájlt át kell másolni, nekem ez nem működött, de nem is nagyon erölettem.)
    Ezzel kész is gyakorlatilag egy usb-s win98 boot floppy. A first boot device-nak biosban az usb-hdd-t kell megadni. Ezután átmásolhatjuk a memtestet a pendrivera. Ha mindent jól csináltunk, akkor bootolás után egy dos-os parancssort kapunk, innen indítható a memtest, alapesetben mt400.exe paranccsal, vagy aminek elneveztük. Remélem sikerült segíteni, ha vhol hülyeséget írtam javítsatok ki nyugodtan.

Új hozzászólás Aktív témák