Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C. s.

    addikt

    Sziasztok!

    Mielőtt vaktában beleásom magam a válogatásba, szeretnék Tőletek tanácsot kérni. Melyik az a néhány márka, amit meg szabad venni vagy méginkább az, ami kifejezetten jó, és mi az, amit kerülni ajánlott? Aztán körbenézek és visszajövök a jelöltekkel, hogy kivesézzük őket. Ha befolyásolja a választ, akkor nem árt tudatnom, hogy fontos a RAW, de nem akarok DSLR-t. Használt kizárva.

  • C. s.

    addikt

    válasz mrmarkus #47946 üzenetére

    Multibit:

    Nem sajnáltam, de 2 óra alatt sem kaptam választ, pedig a keresőt is bevetettem. Rákerestem a RAW-ra, az ajánlottra, meg még pár szóra, de megint minden hasonló szóra ráugrott a kereső (szokás szerint). Úgyhogy sajnos nem éreztem magam sokkal okosabbnak a végére. De tényleg megpróbáltam, hidd el! :B (A keresővel mindig így járok. Mikor szokom már le róla? :-) )

    mrmarkus:

    Csak azért nem írtam le részletesen, mert szeretek válogatni, nézelődni. Ha meg leírok mindent, valaki elsőre ad egy tökéletes tippet, hol marad a vásárlás öröme! (Női agy, nincs mit tenni! :B )
    Azért írtam a DSLR-t, nehogy "eltévedtként" azonosítsatok a RAW láttán és átirányítsatok oda. :)

    Megadom magam, íme :)
    Fontos az, hogy 1 cm-ről is jól makrózzon vagy közelebbről, a vakut utálom (normál módban is), vészhelyzeti megoldásnak tekintem, ezért azt gondolom, a fényérzékenység is fontos. A RAW-ot már írtam, örülnék, ha használható volna ceruzaelemmel is, mert az ember sosem tudhatja, de ahogy eddig nézelődtem, erre halvány az esély, kezdek beletörődni, ne ez legyen a döntő. Minél több kézi beállítási lehetőség, a manuális fókusz alapkövetelmény. (Láttam olyan gépet, amin szinte mindent be lehetett állítani, csak a fókuszt nem. Hát elég fura ötlet.) Ami határozottan kikészítene, az a FinePix X10 és az ő kis fénygömbjei. Az ilyesmire nagyon háklis vagyok. Ahogy elnéztem a képeket, a körülményeket, nálam biztosan előjönne. Bámészkodtam már, de csak futólag, és ezeket találtam: Olympus XZ-2, Fujifilm FinePix HS35EXR, Panasonic DMC-FZ72, Canon PowerShot SX50 HS. Igazából 100e alatt szeretnék maradni, az utolsó már fölötte van. A RAW, az 1 cm és a keretem alaposan behatárolja a lehetőségeket. Az ára miatt az Olympos volna a legvonzóbb, de a mostani butus gépem is az, és a képminőségtől nem vagyok elájulva. Kompaktnak elmegy, de nem az, ami nekem kell. Viszont a nyers formátum megmentheti. Ja, most jut eszembe, hogy a bolt honlapján ellentmondásba ütköztem: az egyik helyen 1 cm-t, a másikon 10-et ír. Utána akartam nézni a gyártónál, de még nem jött össze. Az elmúlt pár napban a Fujiról is több rosszat olvastam, mint régen. Lecsúszott?

    Nem fontos a videózás.

    Örömmel fogadok alternatívákat, tapasztalatokat, bármit. Bocs, hogy ilyen hosszú lett!

  • C. s.

    addikt

    válasz mrmarkus #47948 üzenetére

    Köszönöm a tippeket! Az általad ajánlott Pentax és Panasonic meg is tetszett, főleg a Pentax, először abba ástam bele magam, (a másikra még nem jutott időm). Viszont a jpg képei nem tetszenek, meg a saját honlapján is van olyan kép, ami pár helyen éles, pár helyen meg elmosódott. Eredeti RAW-ot nem találtam róla, hogy abból leszűrhetném, mit is tud. Van ilyen valahol a neten tudomásod szerint? A Panát még majd jobban megnézem. Azt írtad, az sokkal jobb. Ez miben mutatkozik meg? És van még valami, amit nem értek. Én azt hittem, az a bridge kategóriás gép, amin sok manuális beállítás van, viszont mindenhol kompaktként emlegetik az előbbi 2 gépet. Ők tévednek vagy én? :B

    Multibit:
    Márkanevet sehol nem írtak hozzá, így az én fejemben csak egy rakás krix-krax-szá állt össze, amit olvatam. Márkanév nélkül olyan egyformák a sok X miatt, ráadásul egy sor más gép nevében is szerepel az X. Számomra ez olyan, mintha hieroglifákat kellene megfejtenem. (Próbálkoztam a keresővel, ismét elbuktam, ha gondolod, keress rá a hozzászólásaimra, :K meg fogod látni, hogy az én agyam helyén többször van vatta, mint kellene. A kereső néha kifog rajtam. :B ) Nem vitatkozásnak szántam, csak hidd el, hogy megpróbáltam, nem hazudok.

  • C. s.

    addikt

    válasz mrmarkus #47967 üzenetére

    Köszönöm szépen a linkeket és az infót. Utána fogok nézni az objektívek mélységélességének is. :K Ezek szerint nem javul jelentősen a helyzet akkor sem, ha a kompakt gép RAW-ba menti el a képet? Egy bridge géppel jobb minőségű képet lehet készíteni? Akkor valószínűleg jobban járnék azzal. Esetleg tudnál ajánlani párat, hogy utánajárjak?

    A jóhír: pislákol még nálam valami fény. Nem azért nem találtam raw képet, mert teljesen hülye vagyok. Ez is valami! :) Nem tudtam, hogy vissza lehet élni vele. Azt gondoltam, az is csak annyi adatot tartalmaz, mint a JPG. Fölkeltetted a kíváncsiságomat. Milyen kényes adatot tartalmazhat? És nem is lehet törölni?

  • C. s.

    addikt

    válasz mrmarkus #47969 üzenetére

    Köszönöm szépen a sok segítséget! :) Úgy tűnik, a Panasonic Lumix DMC-LX7 és a Lumix DMC-FZ200 maradt versenyben. Alszom rá párat, amíg gyűjtök a tőkémhez. :)

    Az első bekezdésed eszembe juttatta egy régi barátnőmet. Exponálás közben folyton "rángógörcsöt" kapott. Annyi fejetlen cicit és cipőt ember még nem látott, mint az ő képein...! :D

    Lassú Víz:
    Köszönöm Neked is a jószándékot!

Új hozzászólás Aktív témák